jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۵۲   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۳۰

رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به تسریع روند واکسیناسیون کرونا در تهران با مشارکت سازمان اورژانس گفت: روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار واکسن کرونا به شهروندان تهرانی تزریق می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، پیمان صابریان درباره اقدامات اورژانس تهران در ایام کرونا و مشارکت این سازمان در تسریع روند واکسیناسیون افزود: از همان ابتدای شروع این بیماری، انتقال افراد مبتلا به بیمارستان و همچنین ارائه خدمات اولیه مثل مایع درمانی و اکسیژن تراپی، توسط اورژانس به افرادی که در قرنطینه خانگی بودند، انجام می‌شد. از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، اورژانس تهران، چهار شهید مدافع سلامت را داشته است. بعضی از این افراد، اواخر خدمت‌ خود را می‌گذراندند؛ ولی پا پس نکشیدند و تا آخرین لحظه برای ارائه خدمت به مردم ایستادند.

وی با اشاره به مشارکت اورژانس تهران در تزریق واکسیناسیون عمومی کرونا گفت: تقریبا از ۱۰ روز پیش، طبق دستور دکتر نمکی و دکتر کولی‌وند، قرار بر این شد که اورژانس تهران در روند واکسیناسیون کمک کند و به آن سرعت ببخشد. حدود ۱۷ مرکز واکسیناسیون را در تهران فعال کردیم. 6 پایگاه خودرویی داریم که افراد می‌توانند با ماشین شخصی برای دریافت واکسن تشریف ببرند.

به گفته صابریان، ۱۱ مرکز نیز به صورت فردی به مردم در زمینه واکسیناسیون ارائه خدمت می‌کند علاوه برآن پنج اتوبوس آمبولانس، دو موبایل کلینیک و چهار آمبولانس را فعال کردیم تا اگر در مرکزی تراکم جمعیت ایجاد شد، همکاران عملیات ویژه به سرعت وارد عملیات شوند تا از تراکم مراجعین و مدت انتظار بکاهند. خدا را شکر، تا کنون همه اقدامات به خوبی انجام شده و سرعت واکسیناسیون بالا رفته است.

صابریان با اشاره به حجم بالای مأموریت‌های اورژانس تهران اظهار داشت: از ابتدای فرآیند شروع واکسیناسیون، اورژانس تهران آمادگی خود را در زمینه تزریق واکسن کرونا و ارائه خدمات اعلام کرد. اورژانس، سازمانی چابک و چالاک است و روزانه با تعداد زیادی مأموریت‌ روبه رو است. با توجه به ۲ هزار و ۵۰۰ نیروی عملیاتی در تهران، روزانه تقریبا پنج هزار مأموریت صورت می‌گیرد. بالغ بر ۲۰ تا ۲۵ هزار تماس را پاسخگو هستیم. حداقل ۴۰ درصد این تماس‌ها، مشاوره کرونا است.

وی با بیان اینکه شرایط تحریمی باعث ایجاد مشکل در ورود واکسن به کشور و کند شدن روند واکسیناسیون شده بود، گفت: شرایط تحریمی ایران باعث شده بود که ورود واکسن کرونا به کشور، سخت باشد. اکنون تعداد زیادی واکسن وارد کشور شده و در حال توزیع است. به نظرم هر تعداد واکسن که وارد کشور شود را می‌توانیم به سرعت تزریق کنیم. به جای اینکه واکسیناسیون دو میلیون واکسن طی یک هفته انجام شود، می‌توان در چهار روز انجام داد. تسریع در روند واکسیناسیون، باعث افزایش روحیه در افراد می‌شود و آن فرد از نظر روانی و اجتماعی می‌تواند خدمات بهتری را به جامعه خود ارائه دهد.

صابریان با بیان اینکه روند ورود واکسن و تزریق آن بسیار خوب است، گفت: روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تزریق را در تهران انجام می‌دهیم. در صورت وجود واکسن با ۲۴ ساعته کردن مراکز خود، قادر به افزایش تعداد تزریق به صورت شبانه‌روزی هم هستیم.

صابریان گفت: جامعه واکسینه شده از لحاظ اجتماعی و اقتصادی آرام‌تر هستند و کم‌تر دچار پیک‌های مختلف می‌شوند. تعداد زیادی از بیماران ما، افرادی هستند که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند یا عوارض ناشی از کرونا را دارند. حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد ماموریت‌ها برای این افراد است که بار زیادی را برای اورژانس کشور ایجاد می‌کند. قطعا تسریع روند واکسیناسیون عمومی در جامعه، عوارض ناشی از کرونا را کم‌تر کرده و بار کاری ما را نیز کاهش می‌دهد.

رئیس مرکز اورژانس تهران یادآور شد: پس از ورود کووید ۱۹ به کشور، همکاران ما بار مضاعفی را به دوش کشیدند چون در فوریت‌های پزشکی، مکلفیم که در کوتاه‌ترین زمان، خدمات اولیه را به مددجو ارائه دهیم. پس از ورود کووید در اسفند ۱۳۹۸، استرس‌های مقابله با این بیماری بسیار زیاد بود و همکاران بنده بدون شناخت و اطلاعات دقیق به این بیماری، پای کار آمدند و به مردم خدمات ‌دادند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها