jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۲۴   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۲۷

تحلیلگر برجسته جهان عرب با انتشار مطلبی نوشت: انصراف ورزشکاران عربی از رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی در مسابقات المپیک ورشکستگی فرایند عادی سازی با این رژیم را نشان داد.

به گزارش جام جم آنلاین، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته جهان عرب با انتشار مطلبی در روزنامه رأی الیوم نوشت: ورزشکاران عربی در جریان مسابقات المپیک ضربه و سیلی سختی به رژیم صهیونیستی زدند. در واقع، آنها این سیلی را به عادی سازان روابط زدند.

عطوان در ادامه مطلب خود آورده است: «فتحی نورین» بازیکن الجزایر و نیز «محمد عبدالرسول» بازیکن سودانی با انصراف از مشارکت در مسابقه با نماینده رژیم صهیونیستی ضربه سختی را به این رژیم زدند.

این تحلیلگر برجسته جهان عرب همچنین گفته است: البته در دوره‌های پیشین نیز شاهد انصراف ورزشکاران عرب زبان از رویارویی با نمایندگان تیم‌ های ورزشی رژیم صهیونیستی بوده ایم. به عنوان نمونه می‌توان به سلام الشهابی، ورزشکار مصری اشاره کرد که در سال ۲۰۱۶ از مسابقه با نماینده رژیم صهیونیستی انصراف داد و حتی حاضر نشد با او دست دهد.

عطوان افزوده است: این اتفاقات جملگی در حالی رخ می‌دهند که رژیم صهیونیستی به تازگی توافقنامه‌ های عادی سازی روابط با کشورهای عربی را به امضا رسانده است. بنابراین، اقدام ورزشکاران عربی در انصراف از رویارویی با نماینده این رژیم نوعی پاسخ به حکومت‌هایشان است.

عبدالباری عطوان در ادامه یادآور شده است: اقدام ورزشکاران عربی در انصراف از مسابقه با نماینده رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که توافقنامه‌های عادی سازی نظام‌های عربی با رژیم صهیونیستی از حمایت‌های مردمی برخوردار نیستند. در طول مدت زمان گذشته ملت‌های مصر، اردن، فلسطین، بحرین، سودان، مغرب، امارات و… به خوبی نشان داده اند که مسیرشان در رویارویی با صهیونیست‌ها از نظام‌های حاکم جدا است.

در ادامه تحلیل مذکور آمده است: ورزشکاران الجزایری و سودانی در جریان المپیک اخیر نخواستند که مدال‌های طلایشان با رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی آلوده و کثیف شود. اقدام این ورزشکاران نشان داد که عادی سازی به مرحله ورشکستگی رسیده است. در واقع، صهیونیست‌ها و نظام‌های عربی تلاش می‌کردند تا عادی سازی روابط را در سطوح مختلف نهادینه سازند که موفق نشدند.

عطوان همچنین گفته است: واقعیت این است که ورزشکاران عربی مواضع شرافتمندانه ای اتخاذ کردند و حاضر نشدند با ورزشکاران رژیم صهیونیستی رو به رو شوند. آنها از کرامت ملت‌های خود دفاع کردند. موضع آنها ستودنی است. ورزشکاران عربی در میدان ورزش به عادی سازان روابط درس بزرگی دادند. امروز میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان به منظور افتخار به این ورزشکاران از جای خود بلند می‌شوند و به نشانه احترام می‌ایستند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها