jamejamonline
دانش فناوری کد خبر: ۱۳۲۹۴۸۶   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۸

پس از شکایت از توئیتر برای سوگیری‌های تبعیض‌آمیز در الگوریتم برش عکسش، این شرکت به تیم‌هایی که بتوانند خطاهای موجود در الگوریتم برش عکس را پیدا کنند، ۳۵۰۰ دلار جایزه می‌دهد.

title
به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از ورج، توئیتر مسابقه‌ای برگزار کرده تا هکر‌ها و محققان، تبعیض‌ها و باگ‌های الگوریتم برش عکس‌هایش را بیابند و به تیم‌های برنده جایزه می‌دهد.

توئیتر امیدوار است با دادن دسترسی به کد‌ها و مدل برش عکس خود به گروه‌های مختلف، آن‌ها می‌توانند خطا‌های الگوریتم، مانند برش عکس به شیوه‌ای که موضوع تصویر حذف شود را بیابند.

شرکت‌کنندگان در این رقابت باید توضیحاتی از یافته‌های خود و مجموعه‌ای از داده‌ها ارائه کنند که با اجرا شدن در الگوریتم بتواند مشکل را نشان دهد. توئیتر پس از این مرحله بر اساس نوع خطا پیدا شده و میزان آسیبی که هر یک از آن‌ها می‌تواند به کاربر وارد کند و مواردی از این دست، امتیازات هر گروه را محاسبه می‌کند.  

تیم برنده ۳۵۰۰ دلار جایزه دریافت می‌کند. همچنین چند جایزه هزار دلاری برای نوآورانه‌ترین و قابل تعمیم‌ترین یافته‌ها نیز درنظر گرفته شده است. البته میزان جوایز در توئیتر سر و صدا‌هایی به دنبال داشت؛ برخی از کاربران معتقدند که توئیتر باید حداقل یک صفر دیگر برای عدد جایزه‌هایش اضافه می‌کرده است. علت این موضوع این است که توئیتر پیش از این نیز در برنامه جایزه برای خطا، به هر کاربری که می‌توانست خطایی پیدا کند که با اسکریپت‌نویسی بتوان فعالیتی را به اسم کاربر دیگری در فضای توئیتر انجام داد، مانند بازنشر یک توئیت یا عکس، ۲۹۴۰ دلار جایزه می‌داد. همچنین در صورت یافتن هر خطای احراز هویت که بر اساس آن بتوانید به پنل کاربری یک کاربر دیگر دسترسی پیدا کنید نیز ۷۷۰۰ دلار پرداخت می‌کند.  

توئیتر پیش از برگزاری این مسابقه، تحقیقات خود را در رابطه با الگوریتم برش عکس‌اش به پایان رسانده بود. این شرکت پس از آنکه متهم شد پیش‌نمایش برش عکس نرم‌افزارش نژادپرستانه عمل می‌کند، در ماه اردیبهشت/می‌ گزارشی از تحقیقاتی که در خصوص سوگیری‌های الگوریتم، انجام داده بود را منتشر کرد.  

از آن زمان تاکنون توئیتر تا حد ممکن از برش پیش‌نمایش عکس‌ها خودداری می‌کند. اما هنوز در نسخه رایانه‌های رومیزی توئیتر از این الگوریتم استفاده می‌شود. الگوریتم مناسب برش عکس ابزاری کاربردی برای شرکتی مثل توئیتر به شمار می‌رود.  

برگزاری مسابقه این امکان را برای توئیتر فراهم می‌کند که از نقطه نظرات طیف وسیع‌تری از افراد برخوردار شود و برخی مواردی که پیش از این به آن توجه نشده بود را در دستور کار تیم‌های کاری خود قرار دهد.  
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها