معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد

تردد موتورسیکلت‌های سنگین بدون مجوز در معابر تهران، ممنوع

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ: ورود، حرکت و تردد موتورسیکلت‌های سنگین بدون مجوز در معابر شهر تهران ممنوع است و مالکان باید مجوز بگیرند.
کد خبر: ۱۳۲۹۴۷۱
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محمد رازقی افزود: موتورسیکلت سنگین به موتور‌هایی گفته میشود که بالای ۲۵۰ سی سی حجم دارند و عموم موتورسیکلت‌ها زیر ۲۵۰ سی سی و معمولی و دسته دیگر هم موتورسیکلت‌های گازی یا دوچرخه‌های موتور دار هستند.

سرهنگ رازقی گفت: برابر قوانین و مقررات تردد موتورسیکلت‌های سنگین در سطح شهر ممنوع است که این نوع موتورسیکلت‌ها کاربری ورزشی و تفریحی دارند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: طبق قوانینی خاص تردد موتورسیکلت‌های سنگین ممنوع است و با توجه به کاربری ورزشی و تفریحی می‌بایست در پیست‌های مخصوصی از این موتور‌ها استفاده گردد به همین خاطر تردد آن‌ها در معابر عمومی ممنوع است.

وی گفت: به همین منظور برای نقل و انتقال آن‌ها باید از یدک‌های مخصوص استفاده شود و برای جابجایی و به موجب نیاز مالک موتور سیکلت سنگین باید برای انتقال در شرایط خاص مجوز دریافت کند.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مالکان این وسایل سنگین برای جابجایی حتما مجوز دریافت کنند و این مجوز برای جابجایی صرفا از محلی به محل دیگر است.

رازقی ادامه داد: تردد این موتورسیکلت‌ها به خاطر اینکه مجوز ندارند نوعی تخلف محسوب می‌شود و گواهینامه کسانی که با این وسایل رانندگی می‌کنند دارای شرایطی خاص می‌باشد که بیشتر ان‌ها این گواهینامه را ندارند.

وی افزود: بیشتر تخلفاتی که ما از این موتورسیکلت‌ها در سطح شهر مشاهده می‌کنیم از نوع سرعت و سبقت است و بیشتر از این‌ها سلب آسایش و آرامشی است و با حرکت در معابر ایمنی تردد را به مخاطره انداخته و باعث اضطراب و نگرانی رانندگان دیگر می‌شوند و با توجه به صدایی که دارند و سرعتی که تردد می‌کنند موجب خطرآفرینی می‌شوند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها