jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۴۷۱   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۱

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد

تردد موتورسیکلت‌های سنگین بدون مجوز در معابر تهران، ممنوع

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ: ورود، حرکت و تردد موتورسیکلت‌های سنگین بدون مجوز در معابر شهر تهران ممنوع است و مالکان باید مجوز بگیرند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محمد رازقی افزود: موتورسیکلت سنگین به موتور‌هایی گفته میشود که بالای ۲۵۰ سی سی حجم دارند و عموم موتورسیکلت‌ها زیر ۲۵۰ سی سی و معمولی و دسته دیگر هم موتورسیکلت‌های گازی یا دوچرخه‌های موتور دار هستند.

سرهنگ رازقی گفت: برابر قوانین و مقررات تردد موتورسیکلت‌های سنگین در سطح شهر ممنوع است که این نوع موتورسیکلت‌ها کاربری ورزشی و تفریحی دارند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: طبق قوانینی خاص تردد موتورسیکلت‌های سنگین ممنوع است و با توجه به کاربری ورزشی و تفریحی می‌بایست در پیست‌های مخصوصی از این موتور‌ها استفاده گردد به همین خاطر تردد آن‌ها در معابر عمومی ممنوع است.

وی گفت: به همین منظور برای نقل و انتقال آن‌ها باید از یدک‌های مخصوص استفاده شود و برای جابجایی و به موجب نیاز مالک موتور سیکلت سنگین باید برای انتقال در شرایط خاص مجوز دریافت کند.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مالکان این وسایل سنگین برای جابجایی حتما مجوز دریافت کنند و این مجوز برای جابجایی صرفا از محلی به محل دیگر است.

رازقی ادامه داد: تردد این موتورسیکلت‌ها به خاطر اینکه مجوز ندارند نوعی تخلف محسوب می‌شود و گواهینامه کسانی که با این وسایل رانندگی می‌کنند دارای شرایطی خاص می‌باشد که بیشتر ان‌ها این گواهینامه را ندارند.

وی افزود: بیشتر تخلفاتی که ما از این موتورسیکلت‌ها در سطح شهر مشاهده می‌کنیم از نوع سرعت و سبقت است و بیشتر از این‌ها سلب آسایش و آرامشی است و با حرکت در معابر ایمنی تردد را به مخاطره انداخته و باعث اضطراب و نگرانی رانندگان دیگر می‌شوند و با توجه به صدایی که دارند و سرعتی که تردد می‌کنند موجب خطرآفرینی می‌شوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها