jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۴۲۰   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۴۰

یک دیپلمات آمریکایی در بغداد ادعا کرد این کشور به دنبال برقراری روابط عادی با ایران و پرهیز از تشدید تنش است.

به گزارش جام جم آنلاین، «متیو تولر»، سفیر آمریکا در بغداد ادعا کرد این کشور از هرگونه تلاش دیپلماتیک که منجر به احیای روابط عادی با ایران شود استقبال می‌کند!

این دیپلمات آمریکایی هنگام دیدار با «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق این اظهارات را بیان کرده و به نوعی بغداد را میانجی بین واشنگتن و تهران قرار داده است.

دفتر مشاور امنیت ملی عراق نیز بعد از این دیدار اعلام کرد سفیر آمریکا در عراق عدم تمایل واشنگتن از افزایش تنش با ایران به ویژه در خاک عراق را اعلام کرده است.

در این نشست همچنین نتایج سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به واشنگتن و همچنین وضعیت سیاسی و امنیتی و شفافیت انتخابات آینده (اوایل اکتبر آینده) مورد بحث قرار گرفت.

سفیر آمریکا در بغداد در حالی ادعا می‌کند که آمریکا به دنبال روابط عادی با ایران است که چندی پیش با وجود تلاش‌های مستمر ایران برای احیای توافق هسته‌ ای، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد ایران گام مهمی برای بازگشت به توافق هسته‌ ای برنداشته است!

مقامات دولت آمریکا در حالی داعیه بازگشت به برجام را مکررا عنوان می‌کنند که برغم گذشت بیش از ۶ ماه از روی کار آمدن این دولت هنوز هیچ گام عملی در راستای عمل به توافقی که خود آن را نقض کردند و همچنین برداشتن تحریم‌ها برنداشته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها