jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۳۲۹۳۷۷   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۴۴

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به پیگیری ها برای اصلاح نظام تعرفه‌گذاری مشترکین پرمصرف خانگی و صنعتی گفت: ۸۵۰ هزار مشترک، ۲۰ برابر مشترکان کم مصرف‌ برق مصرف می کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدحسین متولی زاده در گفتگو با مهر درباره وضعیت ابلاغیه شرکت توانیر، مبنی بر بالابردن تعرفه مشترکینی که بیش از دوبرابر الگوی مصرف، برق مصرف می‌کنند گفت: در حال حاضر اطلاعیه ای به مشترکین پرمصرف داده‌ایم و امیدواریم با کاهش مصرف برقشان، هم به صنعت برق کشور کمک کنند و هم به اقتصاد خودشان.

وی با تأکید بر تأثیر بالای اصلاح تعرفه‌ گذاری‌ های برق گفت: در حال حاضر ۸۵۰ هزار مشترک پرمصرف ما به طور متوسط ۲۰ برابر مشترکین کم مصرف برق مصرف می‌کنند.در واقع مصرف این مشترکین برابر با ۸ میلیون نفری است که در طرح برق امید برقشان رایگان شد.

مدیر عامل توانیر افزود: در حال حاضر بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا هم برای تأمین برقشان به مشکل خورده‌اند و بعضی از کشورها برای کنترل این بحث به ابزار تعرفه روی آوردن درحالیکه ما تاکنون به این ابزار روی نیاوردیم و صرفاً با تقاضا و خواهش از مردم به دنبال کنترل مصرف برق هستیم.

متولی زاده با اشاره به مصرف‌کنندگان بزرگ صنعتی گفت: یکی از مصوبات دولت در سال گذشته این بود که بازار عرضه و تقاضا برای مشترکین بزرگ فراهم شود، از جمله بورس.در واقع این سال‌ها صنایع انرژی‌بر انگیزه‌ای برای کاهش مصرف برقشان نداشتند ولی با این اقدام انشاالله می‌توان شاهد این بود که با سرمایه‌گذاری صنایع بزرگ در این بحث مشکلاتشان حل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها