jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۳۲۹۳۴۲   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۸

با حضور دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی رونمایی شد

ایران سومین صاحب فناوری تشخیص سرطان با استفاده از ایزوتوپ‌ها

با افتتاح آزمایشگاه زیست فناوری ایزوتوپی در سازمان انرژی اتمی، ایران سومین کشور صاحب فناوری تشخیص دقیق و بدون عارضه سرطان با استفاده از ایزوتوپ‌ها در جهان شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امروز در مراسمی در مجتمع آب سنگین اراک، با حضور آقای دکتر علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی، نخستین آزمایشگاه زیست فناوری ایزوتوپی به بهره برداری رسید.

در این آزمایشگاه قرار است با استفاده از روش DMI و با بهره گیری از ایزوتوپ‌ها، در جهت تشخیص زود هنگام سرطان و تولید کیت‌های تشخیصی پزشکی فعالیت شود.

این روش با استفاده از سر ریز دانش هسته‌ای در جهان از سال ۲۰۱۹ آغاز شده و ایران همزمان با جهان در این زمینه کار کرده و به نتیجه رسیده است.

روش تشخیصی ایزوتوپی نسبت به پت اسکن روشی بدون عارضه و دقیق‌تر است و گام به گام سلول‌های سرطانی را رصد می‌کند و امکان درمان راحت‌تر و سریع‌تر را در اختیار متخصصان قرار می‌دهد.

همچنین امروز کلنگ تأسیس مجموعه آزمایشگاه‌های کیمیا، با هدف فرآوری آب سنگین زده شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها