ارتش آمریکا:

کشتی حادثه‌دیده نزدیک عمان هدف حمله پهپادی قرار گرفته است

نیروی دریایی ارتش آمریکا اعلام کرد کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی این کشور معتقدند نفتکش رژیم صهیونیستی نزدیک سواحل عمان در دریای مکران هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۳۲۹۳۱۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش آمریکا امروز (شنبه) اعلام کرد کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی آمریکا معتقدند نفتکش رژیم صهیونیستی نزدیک سواحل عمان در دریای مکران هدف یک حمله پهپادی قرار گرفته است.

به گزارش «آسوشیتد پرس»، ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در منطقه غرب آسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناو هواپیمابر آمریکایی «یواس‌اس رونالد ریگان» و ناوشکن «یواس‌اس میتسچر» کشتی مذکور با نام «مِرسِر استریت» را هنگام حرکت به سمت یک بندر امن اسکورت کردند.

نیروی دریایی آمریکا افزود: کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی برای اطمینان از این که خطر دیگری خدمه را تهدید نمی‌کند، در کشتی حضور دارند و آماده حمایت از تحقیقات در خصوص این حمله هستند. نشانه‌های اولیه به وضوح حاکی از حمله (با هواپیمای بدون سرنشین) است.

طبق این گزارش، نیروی دریایی آمریکا توضیح نداد که چطور تشخیص داده یک حمله پهپادی باعث خسارت شده، گرچه گفت که کارشناسان وقوع حمله را تایید می‌کنند.

برخی منابع انگلیسی روز جمعه از هدف قرار گرفتن یک کشتی در نزدیکی سواحل عمان خبر دادند. گروه نظامی انگلیسی موسوم به «عملیات‌های تجاری دریایی» در بیانیه‌ای کوتاه با اعلام این خبر، ادعا کرد که تحقیقات درباره آن در جریان است.

این گروه بدون ارائه جزئیات بیشتر از هویت یا نوع کشتی مذکور، مدعی شد که این اتفاق در واپسین دقایق شامگاه پنجشنبه در شمال شرقی جزیره «مصیره» رخ داد.

ساعاتی بعد از این گزارش، وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای ادعا کرد که کشتی هدف قرار گرفته شده تحت مالکیت رژیم صهیونیستی بوده است.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» طبق گفته مقام‌های نظامی دریایی انگلیس، این کشتی تجاری اسرائیلی در فاصله ۲۸۰ کیلومتری بندر «الدقم» هدف حمله قرار گرفته شد.

بعد از اعلام اینکه کشتی هدف قرار گرفته شده در دریای عمان متعلق به رژیم صهیونیستی بوده، شرکت «زودیاک ماریتایم» که متعلق به «ایال عوفر» میلیاردر صهیونیست و مستقر در لندن است، اعلام کرد که دو نفر از خدمه این کشتی تجاری با نام مِرسِر استریت، در پی حمله به آن، کشته شدند.

همزمان یک گروه اطلاعاتی-امنیتی دریایی موسوم به «دریاد گلوبال» در گزارشی اعلام کرد، این کشتی که با پرچم لیبریا در حال حرکت در ۲۸۰ کیلومتری بندر الدقم در دریای عمان بود، با یک هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار گرفته و احتمالا زمانی که برفراز آن پرواز می‌کرده، شراره‌های آتش بر روی کشتی ریخته است.

این گروه همچنین مدعی شد که کشتی مرسر استریت سپس برای بار دوم نیز هدف حمله قرار گرفت که ماهیت آن حمله هنوز مشخص نیست، ولی گفته می‌شود که باعث وقوع انفجار در عرشه کشتی شده است.

پس از این گزارش‌ها، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه در گفتگو با «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس بدون هیچگونه مدرکی با متهم کردن ایران درباره حمله روز جمعه به این کشتی، مدعی شد: «پاسخی سخت برای حمله به مِرسِر استریت محفوظ است».
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها