jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۲۹۲   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۵۷

تصادف راننده‌ ای که قصد داشت محموله 300عدد گوشی گران‌ قیمت سرقتی را از مسیر مشهد به مرز افغانستان منتقل کند، راز باند تبهکاری دزدان تهرانی را فاش کرد.

به گزارش گروه حوادث جام‌ جم آنلاین، از اوایل تیر امسال شکایت‌هایی در دستور کار پلیس آگاهی تهران قرار گرفت مبنی‌بر این‌که اعضای یک باند با تردد در محله‌های مختلف شهر با چاقو، مردم را اعم از زن و مرد تهدید کردند و گوشی‌هایشان را که از 10 تا 70میلیون تومان ارزش داشته به سرقت بردند.

با افزایش شکایت‌ها با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران، تحقیقات پلیسی آغاز شد.

سرانجام پلیس پایتخت اوایل هفته گذشته از طریق پلیس مشهد باخبر شد مردی جوان در یکی از جاده‌های منتهی از مشهد به مرز افغانستان با خودروی پژویش تصادف کرده و مصدوم بوده که بعد از چند روز در کما بودن اکنون به هوش آمده و در تحقیقات اولیه از او معلوم شده محموله 300 عددی گوشی که با خود به مرز افغانستان انتقال می‌داده سرقت شده از تهران بوده و با این تصادف در انتقال محموله ناکام مانده است.

در ادامه متهم بعد از مرخص شدن از بیمارستان تحویل پلیس تهران شد و در تحقیقات گفت: چند ماه است با این گروه خلافکار که در زمینه سرقت گوشی‌ های هوشمند گران‌ قیمت فعالیت دارند همکاری دارم. چهار بار محموله گوشی سرقتی تا مرز افغانستان برایشان منتقل کردم و هر بار دومیلیون تومان گرفتم اما در مرتبه پنجم تصادف کرده و کم مانده بود کشته شوم. قرار بود چند روز دیگر برای یک محموله هزارتایی گوشی را منتقل کنم که دستگیر شدم.

در ادامه تحقیقات دو افغان که همدستانش بودند بازداشت شدند و به جرمشان اعتراف کردند. آنها مرد ایرانی به نام فرشید را سرکرده باند سرقت معرفی کردند.

با تحقیقات مشخص شد فرشید و همدستانش از خلافکارهای سابقه‌دار بودند و از دو سال قبل زورگیری و سرقت‌ های خشن گوشی از مردم را آغاز کردند. با استخدام افرادی به‌عنوان راننده برای انتقال محموله‌ های گوشی‌ های سرقتی و نیز رابطانی برای انتقال محموله‌ها از تهران به مشهد تا مرز افغانستان اقدام می‌کردند و پول زیادی نصیب‌شان شده است.

قریب احمدزاده، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران با تایید این خبر، گفت: متهمان در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات برای دستگیری سارقان فراری ادامه دارد.

گروه حوادث روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها