jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۲۲۵   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۵

رییس شرکت داروسازی آسترازنکا گفت: این شرکت برای همیشه نمی‌تواند هیچ سودی دریافت نکند و به زودی از کشورهایی که خواستار واکسن کرونا هستند هزینه بیشتری دریافت می کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، رییس اجرایی شرکت آسترازنکا اعتراف کرد که این غول دارویی نمی‌تواند برای همیشه از واکسن ویروس کرونای خود هیچ سودی نبرد.

این شرکت غول داروسازی که پیش از این یک میلیارد دز از واکسن کرونای خود را به سراسر جهان تحویل داده است به زودی از کشور‌هایی که خواستار این واکسن هستند، هزینه دریافت می‌کند.

با این حال شرکت داروسازی آسترازنکا هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی سود خود را از واکسن کووید- ۱۹ خواهد گرفت.

پاسکال سوریوت مدیر اجرایی آسترازنکا به فایننشال تایمز گفت: ما نمی‌توانیم برای همیشه سود نبریم، اما هرگز قصد کسب سود کلان را نخواهیم داشت. ما قطعاً قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای خواهیم داشت که بسته به ثروت کشور‌های مختلف قیمت گذاری را در سطوح مختلف تنظیم می‌کنیم.

اظهارات وی پس از آن منتشر شد که دیروز شرکت داروسازی رقیبش «فایزر» فاش کرد که انتظار دارد فروش واکسن کووید-۱۹ این شرکت به ۳۳.۵ میلیارد دلار (۲۳.۹ میلیارد پوند) در سال جاری برسد.

پیش بینی این شرکت نشان می‌دهد که شرکت آسترازنکا در صورتی که در مسیر مشابه‌ای قرار داشت، چقدر می‌توانست از واکسن کرونای خود پول بدست آورد.

شرکت آسترازنکا همچنین از گزارش مالی خود برای نیمه اول سال ۲۰۲۱ رونمایی کرد. این شرکت تنها ۹۰۰ میلیون دلار (۶۴۴ میلیون پوند) فقط از واکسن کرونای خود فروش داشته است.

اما از آنجایی که این شرکت واکسن کرونای خود را تنها با هزینه حدود ۳ دلار برای هر دز به فروش رساند، هیچ سودی از این فروش نبرد.

در مقایسه شرکت فایزر با فروش واکسن کرونای خود که هزینه بالاتری داشت، ۷.۸ میلیارد دلار (۵.۶ میلیارد پوند) درآمد کسب کرد. این شرکت آمریکایی سود خود را با شریک آلمانی خود «بایون تک» تقسیم می‌کند.

شرکت فایزر اکنون مطالعات بالینی در مورد تزریق دوز سوم احتمالی واکسن کووید خود را به عنوان تقویت کننده آغاز کرده است. تزریق چنین تقویت کننده‌هایی می‌تواند به عنوان یک جریان درآمد «با دوام» برای این شرکت باشد.

مقامات بهداشتی آمریکا تاکنون از تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای جمعیت وسیع حمایت نکرده اند، اما مقامات در حال بررسی نیاز به تزریق دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا در افراد با نقص ایمنی هستند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفند ۹۸ همه گیری جهانی این ویروس را اعلام کرد.

کشور‌های زیادی همچون آمریکا، ایران، هند، روسیه، چین، انگلیس و کوبا وارد عرصه تولید واکسن کرونا شده اند و موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه کسب کرده اند.

اکنون واکسیناسیون علیه ویروس کووید ۱۹ در بسیاری از کشور‌ها در حال انجام است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها