jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۰۴۱   ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۵۹

جو بایدن رئیس‌جمهور ۷۸ ساله آمریکا که به دلیل گاف‌های متعددش درباره سلامت ذهنی او سوالات زیادی ایجاد شده است، این بار در پنسیلوانیا نام باراک اوباما و دونالد ترامپ را قاطی کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، در شرایطی که مخالفان جمهوری‌خواه جو بایدن بار‌ها درباره وضعیت سلامت جسمی و ذهنی رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داده‌اند، سخنرانی بایدن در پنسیلوانیا و گاف او درباره اوباما و ترامپ خبرساز شده است.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی روز چهارشنبه (دیروز) در یک کارخانه در ایالت پنسیلوانیا نام باراک اوباما و دونالد ترامپ را قاطی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، «این یک موضوع شناخته شده است که رئیس‌جمهور ۷۸ ساله ایالات متحده به دادن مستعد گاف‌های لفظی و لغزش زبان است و معمولاً به همین خاطر توسط برخی از افراد در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد یا تمسخر قرار می‌گیرد».

بایدن روز چهارشنبه در یک کارخانه شهر «لی‌های ولی» ایالت پنسیلوانیا حضور یافت و برای مردم آمریکا درباره خط مشی دولتش به منظور تقویت سیاست «کالا‌های آمریکایی بخرید»، سخنرانی کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا که به مدت هشت سال به عنوان معاون رئیس‌جمهور این کشور در دولت باراک اوباما حضور داشت، در بخشی از این سخنرانی نام اوباما و دونالد ترامپ را با هم قاطی کرد.

بایدن گفت: «در سال ۲۰۰۹ در جریان دوره به اصطلاح رکود بزرگ، رئیس‌جمهور وقت از من خواست مسئول مدیریت این بخش شوم، رئیس‌جمهور وقت ترامپ (از من خواسته بود)».

رئیس‌جمهور ۷۸ ساله و دموکرات آمریکا بلافاصله متوجه گاف خود شد و در تلاش برای اصلاح آن گفت: «معذرت می‌خواهم، اشتباه لُپی شد نام رئیس‌جمهور سابق را بردم او بود که باعث ... خوب ولش کن. رئیس‌جمهور اوباما زمانی که من معاون رئیس‌جمهور بودم از من خواست مدیریت آن را برعهده بگیرم».

تعداد بازدید : 59


به دنبال این گاف و قاطی کردن نام اوباما و ترامپ، کاربران شبکه‌های اجتماعی در آمریکا به این موضوع واکنش نشان دادند. برخی واکنش‌ها به تمسخر بایدن اختصاص داشت و برخی دیگر از واکنش‌ها، به ابراز نگرانی آمریکایی‌ها درباره وضعیت سلامت ذهنی و جسمی بایدن اختصاص داشت.

یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در آمریکا که خود را طرفدار حزب جمهوری‌خواه خوانده است، در این باره نوشت: «امروز بایدن اوباما و ترامپ را قاطی کرد. بیایید امیدوار باشیم که فردا او کامالا (هریس معاون رئیس‌جمهور آمریکا) و جیل (بایدن همسر بایدن و بانوی اول آمریکا) را با هم قاطی نکند».

گاف رئیس‌جمهور آمریکا در پنسیلوانیا در شرایطی خبرساز شده که از زمان ورود او به کارزار مقدماتی او برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور درباره وضعیت سلامت جسمی و ذهنی او بار‌ها اظهارنظر شده است.

گاف‌های بایدن بعد از آغاز به کار به عنوان رئیس‌جمهور و لغزش و زمین خوردن او هنگام بالا رفتن از هواپیمای «شماره یک» (هواپیمای رئیس‌جمهور آمریکا) باعث ادامه جنجال‌ها درباره وضعیت سلامت جسمی و ذهنی رئیس‌جمهور آمریکا شده است.

حضور بایدن در اجلاس خرداد ماه سران گروه هفت به میزبانی انگلیس، پیش از این خبرساز شده بود. تصاویر شبکه‌های اجتماعی از سرگردانی رئیس‌جمهور آمریکا در یک کافه محل برگزاری نشست سران گروه هفت حکایت داشت.

در فیلمی که از بایدن پخش شد، مشاهده می‌شود که او در تراس یک کافه سرگردان است و مسیر را گم کرده است. شخصی در تراس از بایدن می‌پرسد «جلسات چگونه برگزار می‌شود؟» بایدن پاسخ می‌دهد: «بسیار خوب». به دنبال این ماجرا جیل بایدن همسر او وارد عمل شده و بایدن را با خود می‌برد.

پیش از این و در اوج کارزار مقدماتی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، «فِرِد هِگِن» مدیر کلینیک روانپزشکی بیمارستان لاویسنبرگ نروژ گفته بود که اختلال‌های شناختی بایدن نشان می‌دهد که او احتمالا از زوال عقلی رنج می‌برد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها