روسیه برای حذف نام آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست شرط تعیین کرد

«آناتولی آنتونف» سفیر روسیه در واشنگتن، حذف نام آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست را مشروط به تغییر رفتار این کشور خواند.
کد خبر: ۱۳۲۹۰۱۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، آنتونف روز چهارشنبه به خبرگزاری ریانووستی گفت: در صورتی که مقام‌های آمریکایی می‌خواهند که نام کشورشان از فهرست کشور‌های غیردوست روسیه حذف شود باید رفتار و رویکرد خود نسبت به روسیه را نغییر دهند.

وی خاطرنشان کرد که آمریکا پیشگام در بی ثباتی روابط دوجانبه در روسیه بوده است.

روز ۲۵ اردیبهشت ماه دولت روسیه فهرست کشور‌های غیردوست روسیه را تایید کرد که نام آمریکا و کشور چک در آن قرار دارد و سند مربوط به تایید این فهرست در پایگاه اینترنتی اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شد.

در آن زمان روسیه و آمریکا بطور متقابل ۱۰ دیپلمات یکدیگر را اخراج کردند.

سفیر روسیه در واشنگتن در ادامه مصاحبه گفت که روسیه از سال ۲۰۲۰ تاکنون به ۱۲ درخواست آمریکا در مورد حملات سایبری پاسخ داده است، اما ۸۰ درخواست مشابه روسیه از واشنگتن بدون پاسخ مانده است.

آنتونف گفت: ما نیاز به ارزیابی واقعگرایانه و منصفانه سیاست آمریکا در مورد روسیه در سال‌های اخیر داریم. ما چنین رفتاری در مورد خود را تحمل نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: روسیه حاضر است با آمریکا در سطحی که این کشور آمادگی دارد، همکاری کند.

سفیر روسیه در آمریکا پیش‌تر گفته بود که مسکو و واشنگتن برای جلوگیری از جنگ و درگیری باید با یکدیگر مذاکره کنند.

به گزارش ایرنا، آنتونف در مطلبی در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: ما معتقدیم که تمام تلاش‌های ممکن را باید بکار بگیریم تا مناقشه مسلحانه با آمریکا رخ ندهد که در آن صورت احتمال دارد به جنگ هسته‌ای کشانده شود.

سفیر روسیه در ادامه خاطرنشان کرد: روسیه به خدمات یا کمک آمریکا نیازی ندارد، اما برای بنای روابط سودمند متقابل نیاز به احترام متقابل وجود دارد.

وی افزود: در شرایط پرتلاطم جهانی، ما (روسیه و آمریکا) باید یاد بگیریم که برای تامین امنیت و رفاه مردم دو کشور با یکدیگر همکاری کنیم و طرف روسی برای اقدامات در این عرصه آمادگی دارد.

سفیر روسیه در واشنگتن گفت: ما بر این باور نیستیم که اجلاس سران روسیه و آمریکا در ژنو امکان برای بهبودی قابل توجه روابط دو کشور را فراهم ساخت.

روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن در هشت سال اخیر نزدیک به ۱۰۰ بسته تحریم‌های مالی و اقتصادی در مورد مسکو وضع کرده و این اقدامات ضدروسی در مورد دولت روسیه و شهروندان این کشور ادامه دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها