بایدن:

جنگ واقعی آینده ممکن است نتیجه حملات سایبری باشد

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز گذشته هشدار داد که اگر ایالات متحده در آینده در یک جنگ واقعی همراه با تیراندازی با یک قدرت عمده درگیر شود، احتمالا این امر نتیجه حمله سایبری مهمی به آمریکا بوده است.
کد خبر: ۱۳۲۸۹۳۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارات تازه بایدن نشانه‌ای از تهدیدات فزاینده سایبری است که از سوی کشور‌هایی مانند چین و روسیه به ایالات متحده تحمیل شده است.

به نظر می‌رسد حفظ امنیت سایبری به یکی از مهترین دستورکار‌های دولت بایدن مبدل شده است. در ماه‌های اخیر حملات گسترده هکری به شرکت‌هایی مانند سولارویندز، کولونیال پایپ لاین، شرکت جی بی اس و شرکت نرم افزاری کاسیا، آمریکا را به مهم‌ترین کشوری مبدل کرده که هدف حملات هکری است.

هک کولونیال پایپ لاین که خط لوله انتقال انرژی آن را از مدار خارج کرد مشکلاتی را برای تامین سوخت در آمریکا ایجاد کرد و هک نرم افزار مدیریت شبکه سولارویندز باعث سرقت اطلاعات ده‌ها مجموعه دولتی و خصوصی در آمریکا شد.

بایدن در جریان بازدید از دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا در این مورد افزود: من فکر می‌کنم این ماجرا احتمالا به وقوع جنگ منجر می‌شود. یک جنگ واقعی همراه با تیراندازی با یک قدرت عمده. این امر نتیجه رخنه سایبری خواهد بود که پیامد‌های بزرگی خواهد داشت و این امر به طور تصاعدی افزایش می‌یابد.

کاخ سفید در ماه‌های اخیر بار‌ها دولت روسیه را به انجام حملات سایبری بر علیه خود متهم کرده است. بایدن به تهدید‌های چین نیز اشاره کرد و شی جین پینگ رئیس جمهور چین را فردی دانست که به شکلی مرگبار در مورد تبدیل ارتش چین به قدرتمندترین نیروی نظامی جهان جدیت دارد و می‌خواهد چین را تا دو دهه دیگر به بزرگترین و برجسته‌ترین اقتصاد دنیا مبدل کند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها