jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۷۹۲   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۳۲

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: افرادی که می‌گویند ما به راحتی از جاده‌ها عبور کردیم برایشان در چند روز آینده پیامک خواهد آمد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس آنچه به ما ابلاغ شده است، همکاران ما با آمادگی کامل با ۱۱ هزار نیرو از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۸ تیرماه در ۲ هزار و ۶۰۰ نقطه کشور مستقر شدند و وزارت بهداشت باید درباره اثربخشی این تعطیلات اظهار نظر کند.

وی ادامه داد: همکاری مردم و جان فشانی و ایثارگری همکاران ما بود و الان هم این طرح در حال اجرا است و بیش از ۶۰۰ هزار خودرو در خروج و ورود شهر‌های قرمز و نارنجی و تردد شبانه در ۶ روزی که طرح اجرا شد، توسط دوربین‌ها و همکاران ما جریمه شدند. تردد در ۶ روز تعطیلی‌ها نسبت به ۶ روز قبل آن در تهران و کرج شاهد ۲۵ درصدی کاهش تردد‌ها بودیم و در سراسر کشور کاهش ۱۴ درصدی داشتیم.

سردار هادیانفر گفت: ملاحظات و ضرورت‌هایی هم برای مردم وجود داشت و مسئولیت مدیریت را به فرمانده میدان سپردیم و براساس تشخیص خودش عمل کرد که خودرو‌ها به شهر دیگر بروند یا نروند. عزیزانی که می‌گویند ما به راحتی از جاده‌ها عبور کردیم برایشان در چند روز آینده پیامک خواهد آمد، به دلیل چک اپراتوری که وجود دارد با مقداری تأخیر پیامک ارسال می‌شود و پیامک اعمال قانون در حال حاضر به صورت یک مرحله‌ای ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: در سامانه ۱۹۷ هر حوزه‌ای که مربوط به راهور باشد، هموطنان می‌توانند تماس داشته باشند. با توجه به اینکه ۲۳۲ شهر کشور در شرایط قرمز قرار دارند مراکز شماره گذاری تعطیل شدند. اخیرا نامه‌ای به وزارت کشور ارسال کردیم که با توجه به اینکه ما نوبت دهی اینترنتی انجام می‌دهیم و تعطیلی مراکز مشکلات زیادی برای مردم فراهم کرده است، بازگشایی شوند، وزارت کشور با این درخواست موافقت کرده و قرار شده تا در دو سه روز آینده این مراکز بازگشایی شود. هر تعداد روزی که مراکز شماره گذاری تعطیل شده به مهلت وکالتنامه اضافه خواهد شد، یعنی نیازی نیست که وکالتنامه را تمدید کنند و این وکالتنامه‌ها دارای اعتبار باقی خواهند ماند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به نرم‌افزار‌های مسیریاب و نمایش حضور پلیس و دوربین‌های کنترل سرعت در معابر و جاده‌ها گفت: من موافق استفاده از نرم افزار‌های داخلی مسیریاب هستم و توسعه آن‌ها کار خوبی است.

وی افزود: در همه جای دنیا برای پیشگیری از حوادث و کاهش سرعت، هشدار نزدیک شدن به ماموران و دوربین‌ها را اعلام می‌کنند.

سردار هادیانفر ادامه داد: در دو هفته گذشته سامانه متوسط سرعت را افتتاح کردیم و با آن‌ها مدیریت سرعت انجام می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها