jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۳۲۸۷۲۹   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۱

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد در موقعیت فعلی شیوع سویه دلتای ویروس کرونا، این کشور محدویت های سفر اعمال شده اش برای ورود شهروندان غیر آمریکایی به این کشور را لغو نمی کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، کاخ سفید روز دوشنبه تایید کرد که آمریکا محدودیت‌های سفر فعلی به این کشور را به خاطر نگرانی‌ها از شیوع سویه دلتای ویروس کووید-۱۹ که قدرت سرایت بالایی دارد و به خاطر آمار رو به افزایش مبتلایان به کرونا «در این موقعیت» برای مسافرانی از کشور‌های متعدد از جمله ایران لغو نمی‌کند.

این تصمیم که ابتدا توسط رویترز گزارش شده بود، پس از یک نشست رده بالا روز جمعه در کاخ سفید اعلام شد. این یعنی محدودیت‌های بلند مدتی که از سال ۲۰۲۰ مانع سفر تعداد زیادی از جمعیت جهان به آمریکا می‌شد، در کوتاه مدت برطرف نخواهد شد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در این باره گفت: با توجه به وضعیتی که امروز در آن قرار داریم و با وجود سویه دلتا، محدودیت‌های فعلی سفر را در این موقعیت حفظ می‌کنیم.

آمریکا در حال حاضر، مانع سفر بسیاری از شهروندان غیر آمریکایی به این کشور می‌شود که در ۱۴ روز گذشته در انگلیس، ۲۶ کشور اروپایی شینگن که کنترل‌های داخلی مرزی ندارند، ایرلند، چین، هند، آفریقا، ایران و برزیل بوده اند.

محدویت‌های خارق العاده سفر توسط آمریکا اولین بار در ژانویه ۲۰۲۰ برای ممانعت از شیوع کروناویروس علیه چین اعمال شد. کشور‌های دیگر پس از آن شامل این محدودیت‌ها شدند، تازه‌ترین آن‌ها هند بوده است که از ماه مه مشمول این محدودیت شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها