jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۲۸۵۸۵   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۱:۰۶

محققان از آزمایش بتنی جدید خبر داده اند که در صورت استفاده به عنوان آسفالت جاده ها و خیابان ها می تواند خودروهای برقی را در حین حرکت شارژ کند.

به گزارش جام جم آنلاین، تا به حال فناوری های زیادی برای شارژ خودروهای برقی در حین حرکت ابداع شده، اما اکثر این فناوری ها کارآیی زیادی ندارند یا پرهزینه هستند.

از همین رو اداره حمل و نقل ایندیانای آمریکا در حال آزمایش نوع جدیدی از سیمان است که در آن از ذرات مغناطیسی استفاده شده و برای تولید بتن با قابلیت شارژ خودروهای برقی قابل استفاده است.

از این طریق می توان جاده هایی استاندارد ساخت که خودروهای برقی را حتی در حین حرکت با سرعت بالا شارژ می کنند.

برای تولید این نوع سیمان شرکت آلمانی مگنت و دانشگاه پوردو نیز همکاری داشته اند و در جریان بررسی های آزمایشگاهی نتایج مطلوبی به دست آمده است.

کارآیی این سیستم شارژ بی سیم خودروهای برقی تا 95 درصد عنوان شده و هزینه های ساخت جاده بدین شیوه در حد جاده های عادی و استاندارد است.

استحکام و مقاومت در برابر خرابکاری مزیت دیگر این سبک جاده سازی است. از این طریق حتی می توان کامیون های غول پیکر را نیز شارژ کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها