jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۸۵۸۲   ۰۴ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۲۲

نماینده شنا ایران در المپیک توکیو با ثبت زمان 1:59:97 در ماده 200 متر پروانه رکورد ملی این ماده را شکست و در دسته خودش دوم شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، متین بالسینی نماینده شنای ایران در این رقابت‌ها امروز (دوشنبه چهارم مرداد 1400) در دسته اول ماده 200 متر پروانه برای رقابت با حریفان خود به آب زد. ملی پوش شنا ایران در نهایت با ثبت زمان 1:59:97   ماده 200 متر پروانه را شنا کرد و رکورد ملی ماده پروانه ایران را در بازی های المپیک جا به جا کرد.

رنکینگ نهایی شناگران این ماده پس از پایان رقابت تمام دسته ها مشخص می شود.

بالسینی متولد سال 1379 رکورد دار 200 متر پروانه ایران، نخستین بار در 19 بهمن 1398 در مسابقات کاپ شنا امارات موفق شد با ثبت زمان 2:02.02 پس از 11 سال رکورد این ماده را جابجا کند. این شناگر جوان و آینده دار ایران با فاصله 14 ماه در فروردین 1400 و با جود سختی ها و مشکلاتی که پاندمی کرونا در جهان ایجاد کرده بود بار دیگر رکورد این ماده را در مسابقات شنا بین‌المللی امارات بهبود بخشید اما این پایان روند رو به رشد این شناگر نبود و خرداد ماه 1400 متین بالسینی موفق شد رکورد ملی 200 متر پروانه را در مسابقات انتخابی المپیک به میزبانی صربستان دو بار در یک روز جابجا کند و با زمان 2:00.94، نام خود را به عنوان رکورد دار ماده 200 متر پروانه در ایران به ثبت برساند و با احتساب بالاترین فیناپوینت بین شناگران ایران تا تاریخ 20 ژوئن 2021 (30 خرداد 1400) با دریافت سهمیه یونیورسالیتی به المپیک توکیو راه یابد.

این شناگر ملی‌پوش ایران برای آمادگی حضور در مسابقات انتخابی و المپیک حدود دو سال تمرینات مستمر خود را در استخر قهرمانی آزادی و آکادمی ملی المپیک پیگیری کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها