jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۴۳۷   ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۱۵

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا خبر داد:

بنا به رنگ بندی استان‌ ها، محدودیت ها تا ساعت ۷ صبح دوشنبه ادامه دارد

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: اجرای طرح محدودیت‌ های ترافیکی برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تا ساعت ۷ صبح فردا (دوشنبه) ادامه خواهد داشت.

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار کرد: در محور‌های ورودی به شهر تهران و همچنین استان های تهران و البرز با حجم اندکی از خودرو رو به رو هستیم، اما در محور‌های خروجی با توجه به اینکه کماکان اجرای طرح محدودیت‌های ترافیکی برابر با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تا ساعت ۷ صبح فردا ادامه خواهد داشت این محدودیت و ممنوعیت برای خروج خودرو‌ها با پلاک بومی از استان تهران و البرز برقرار است.

وی افزود: همچنین در سایر استان‌ها و شهر‌ها بنا به رنگ بندی شهر‌ها و استان‌ها این محدودیت و ممنوعیت تا ساعت ۷ صبح فردا کماکان ادامه خواهد داشت.

شیرانی بیان کرد: با توجه به اینکه تا ساعت ۷ صبح فردا این طرح ادامه خواهد داشت، ما فردا آمار را پس از جمع بندی اطلاع رسانی خواهیم کرد، اما آماری که تا این لحظه مشخص است در خروجی‌های استان البرز و تهران با توجه به میزان ترددی که وجود داشت متوسط کاهش تردد ۲۵ درصد و در سایر استان‌ها و شهر‌ها تا کنون ۱۴ درصد ارزیابی شده است.

وی ادامه داد: ما در خروجی از شهر تهران و البرز در ارتباط با خودرو‌های ناوگان حمل و نقل عمومی، کالا و بار و نیز مسافر هیچ گونه محدودیتی نداشته ایم.

شیرانی گفت: با توجه به اینکه ساعت ۱۸ در روز اول شروع اجرای این طرح در دوشنبه‌ی هفته‌ی گذشته اعلام شده بود، برآورد کردیم که میزان تردد در جاده‌های کشور روند افزایشی ناگهانی داشته باشد که با اطلاع رسانی این طرح از سوی رسانه‌ها و اجرایش از سمت پلیس با روند کاهشی عبور ماشین‌ها رو به و شدیم.

وی یادآور شد: خروجی‌هایی که از سطح تهران و البرز صورت گرفت آمار خروج از این استان را در هفته‌ی گذشته افزایش داده است.

شیرانی توضیح داد: آمار اعمال قانون و سطح تخلفات نمایان گر این است که تعداد محدودی از هموطنان به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا توجهی نکردند، ضمن اینکه اعمال قانون توسط تیم‌های گشتی و دوربین‌های هوشمند انجام شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها