امام‌ جمعه ایلام عنوان کرد:

کارگزاران نظام باید ولایتمدار، متعهد و متخصص باشند

امام‌ جمعه ایلام گفت: کارگزاران نظام باید کسانی باشند که با تمام وجود ولایتمدار، متعهد و متخصص باشند
کد خبر: ۱۳۲۸۲۴۴

به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در مراسم جشن دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم که با حضور کارکنان سپاه امیرالمومنین (ع) برگزار شد، اظهار کرد: اگر واقعه غدیر خم و این روز سرنوشت ساز فراموش نمی‌شد، حادثه کربلا اتفاق نمی‌افتاد و این برای ما درس است. در نظام اسلامی جایی که لغزش اتفاق می‌افتد بایستی از همان ابتدا جلوی آن را بگیریم.

وی با اشاره به فضایل امام علی (ع) که در دعای ندبه آمده است، گفت: مجاهدت‌هایی که امام علی (ع) در نبرد با مشرکین کرده بود، باعث کینه آنان نسبت به ایشان شده بود و به علت هواهای نفسانی حقیقت را کنار زدند و امامت و جانشینی آن حضرت را انکار کردند.

امام جمعه شهر ایلام افزود؛ منافقینی که از روز اول برای کنار زدن امام علی (ع) برنامه داشتند زمانی که امام مشغول تدفین پیامبر اکرم (ص)بود، با تطمیع و تهدید سقیفه را تشکیل دادند و جریان نفاق از همان دوران آشکار شد.

وی با اشاره به پیدایش جریان نفاق در صدر اسلام گفت: در زمانی که دعوت به اسلام در مکه آغاز شد، اظهار مسلمانی نتیجه‌ای جز شکنجه و اذیت و آزار مشرکان را در بر نداشت، لذا انگیزه‌ای برای نفاق وجود نداشت و طبیعتاً کسی که ایمان می‌آورد از روی خلوص نیت بود، اما در زمانیکه در مدینه حکومت اسلامی تشکیل شد افرادی به ظاهر اسلام می‌آوردند، چرا که برای آنان منفعت مادی داشت و جان و مالشان در امان بود.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره خطر نفاق در جامعه امروز، تصریح کرد: در دوره جدید ریاست جمهوری، نیروهای حزب الهی باید مراقب افرادی که به فکر منافع خودشان هستند و به دنبال تصاحب مناصب سیاسی و دولتی هستند، باشند و فریب نفاق آنها را نخورند.
امام جمعه ایلام، شرط موفقیت دولت جدید را در انتخاب درست افراد دانست و اظهار کرد: کارگزاران نظام بایستی کسانی باشند که با تمام وجود ولایتمدار، متعهد و متخصص باشند.
وی در ادامه با ابراز خرسندی از نامگذاری دهه امامت و ولایت، در خصوص وظیفه مسئولان فرهنگی در مناسبت عید غدیر خم گفت: باید آنقدر در رابطه با عید غدیرخم برنامه‌های فرهنگی اجرا شود که در دنیا شیعه را غدیر خم بشناسند.
 
 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها