نخستین جشنواره رسانه و امربه معروف و نهی از منکر کردستان برگزار می‌شود

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: این ستاد با هدف فرهنگ‌سازی ترویج معروفات و پیشگیری از منکرات، نخستین جشنواره رسانه و امر به معروف و نهی از منکر را در استان برگزار می‌کند.
کد خبر: ۱۳۲۸۱۶۹
به گزارش جام جم آنلاین کردستان، محمود الله مرادی پیش از ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با هدف فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج معروفات و پیشگیری از منکرات در جامعه و تبیین آموزه‌های دین اسلام به منظور اجرای کامل دستورات الهی و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی با استفاده از ابزار رسانه، جشنواره رسانه و امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌کند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: مصاحبه، خبر، یادداشت و سرمقاله، گزارش، عکس و فیلم بخش‌های مختلف این جشنواره را تشکیل می‌دهد.

الله مرادی افزود: محورهای جشنواره نیز از جمله شامل معرفی منکرات، ترویج معروفات، ارائه راهکارهای متفاوت برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، نقش امر به معروف و نهی از منکر در پیشرفت جوامع اسلامی و نشاط اجتماعی، امر به معروف و نظارت مردمی، مطالبه‌گری از مسوولان و آتش به اختیار در فرهنگ‌سازی امربه معروف ونهی از منکر است.

وی یادآور شد:‌ معرفی مصادیق معروف و منکر در جامعه، ترویج گفتمان نقد و نقدپذیری، توسعه و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه، جایگاه و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در قرآن و روایات، آثار و برکات امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، آثار ترک امر به معروف و نهی از منکر، سیره معصومین(ع) و شهدا در امر به معروف و نهی از منکر، جایگاه و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم از دیگر محورهای این جشنواره است.

الله مرادی ادامه داد: اهداف جشنواره نیز شامل ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، بهره‌مندی از ابزار رسانه و فرهنگ و هنر در انتقال آموزه‌های دینی، هوشیاری و بصیرت‌افزایی در جامعه، ترویج معروفات و تلاش برای کاهش منکرات در جوامع اسلامی و افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب و اسلام در رسانه‌ها در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به شرایط شرکت در جشنواره گفت: آثار ارسالی باید در قالب بخش‌های اعلامی و بازه زمانی اول شهریور 1399 تا 31 مرداد 1400 در رسانه‌های ملی و استانی (نشریات مکتوب، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری) منتشر شده باشد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره پنجم شهریورماه امسال خواهد بود و این تاریخ تمدید نمی‌شود.

الله مرادی تاکید کرد: صاحبان آثار رسانه‌ای می‌توانند آثار خود را به آدرس سنندج شهرک سعدی خیابان امیر کبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، روابط عمومی ستاد ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه به نفرات اول تا سوم هر بخش جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد، یادآور شد: هر خبرنگار می‌تواند در 2 بخش شرکت کند و برای هر بخش سه اثر به دبیرخانه ارسال کند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها