jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۸۱۴۷   ۰۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۵۸

کسی که مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی را ساعاتی پیش برد در واقع یک پرستار کادر درمان مبارزه با کرونا در یک سال و نیم اخیر بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، جواد فروغی تیرانداز 10 متر تپانچه ایران ساعتی پیش قهرمان المپیک شد و نخستین مدال طلای تاریخ تیراندازی ایران در المپیک را به دست آورد. او 41 سال دارد. 

فروغی در سن 38 سالگی تازه کشف شد. او اولین مدال جهانی خود را که طلا بود در سال 96 به دست آورد؛ یعنی همین 4 سال قبل. 

اما نکته جالبی که درباره او بلافاصله بعد از کسب مدالش کشف شد این است که او پرستار است و در یک سال و نیم اخیر عضو خط مقدم درمانی مقابله با کرونا بوده است. 

خبرآنلاین دراینباره نوشته: او در بیمارستان بقیه‌الله مشغول به کار است. در تمام دو سال گذشته فروغی در کنار تمرینات حرفه‌ای برای آماده سازی خود، درگیر مبارزه با کرونا بود. او هم مثل تمام پرستاران و پزشکان در خط مقدم مبارزه با این کرونا شرکت داشت و با چالش های فراوانی در زندگی اش روبرو بود. سختی‌های این مرحله دشوار زندگی اما، توان فروغی را نگرفت. او در مسابقات جهانی موفق بود. این موفقیت را در المپیک هم ادامه داد و توانست با اختلاف نسبت به رقبای مجهزی چون چین، صربستان، اوکراین، آلمان و... مدال طلای المپیک را به دست بیاورد. باید به احترام جواد فروغی ایستاد و کلاه از سر برایش برداشت.... امروز او دل یک ملت را مدالی شاد کرد که گفته بود رسیدن به آن یکی از مهمترین آرزوها و دستاوردهای زندگی‌اش است. فروغی نماد مبارزه در دو جبهه بود و امروز به آرزوی بزرگش رسید. شاید باورنکردنی باشد. فروغی با کمترین ها به چنین مدال ارزشمندی رسید، پرستاری که حتی به گفته خودش با آب‌پاش در بیمارستان تمرین می کرد تا بتواند دقتش را بالا ببرد. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها