jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۱۴۱   ۰۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۲۷

باران های شدید، طوفان استوایی و افزایش خطر وقوع سیلاب در محله های کم ارتفاع، مقامات فیلیپین را مجبور به تخلیه هزاران نفر از ساکنان مناطق حومه پایتخت این کشور کرده است.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، مقامات فیلیپین امروز شنبه اعلام کردند که هزاران شهروند ساکن «مانیل» پایتخت این کشور را تخلیه کرده اند چرا که بارش های شدید موسمی که با طوفان استوایی نیز همراه است، موجب جاری شدن سیل در این شهر و استان های همجوار شده است.

مرکز بحران ملی فیلیپین اعلام کرد که ۱۴ هزار و ۲۳ نفر از مردم که اکثر آنها ساکن مناطق مستعد سیلاب در حومه شهر مانیل بودند، به مراکز تخلیه منتقل شده اند.

در برخی از مناطق حاشیه ای پایتخت این کشور، سیلاب که در بعضی موارد عمق آن تا کمر می رسد، عبور و مرور وسایل نقلیه سبک در جاده ها را نیز متوقف کرده است.

شرایط سخت آب و هوایی در هفته های اخیر باعث ایجاد خسارت در مناطق مختلف دنیا شده است؛ از جمله وقوع سیل در چین، هند و اروپای غربی و همچنین پیدایش موج گرمای شدید در آمریکای شمالی که همه اینها باعث ایجاد نگرانی های تازه ای از تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها