jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۰۱۹   ۰۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۰

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تاکنون سهم مردم خوزستان از شرکت‌ های نفتی فخر فروشی مدیران و کارکنان غیربومی و پروازی و حسرت بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مشکلات مردم استان خوزستان در صفحه توئیتر خود، نوشت: احساس تبعیض دردناک‌تر از خشکسالی و بی‌ آبی است. تاکنون سهم مردم خوزستان از شرکت‌ های نفتی و واحد‌های صنعتی بزرگ استان، فخر فروشی مدیران و کارکنان غیربومی و پروازی و حسرت بوده است. ثروت خوزستان سرمایه ملی است و برای حفظ آن، آبادانی و رفاه مردمانش اجتناب‌ناپذیر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها