jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۰۱۴   ۰۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۲۶

رئیس جمهور فرانسه که ادعا می شود هدف حملات سایبری یک جاسوس افزار صهیونیستی بوده، مجبور به اتخاذ تدابیر سختگیرانه تری در استفاده از گوشی همراه شد.

به گزارش جام جم آنلاین، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه که از اهداف جاسوس افزار اسرائیلی «پگاسوس» بوده است؛ شماره و همچنین گوشی همراه خود را تغییر داد.

همچنین دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که پروتکل‌های امنیتی ویژه ای را برای پرهیز از تکرار این حادثه لحاظ کرده است.

این در حالی است که طبق اعلام روزنامه «لوموند»، ۱۴ وزیر فرانسوی هدف جاسوسی مراکش بوده‌اند. البته دولت مراکش این اتهام را رد کرده و آن را بی اساس می‌داند.

شماره تماس مکرون در لیست ۵۰ هزار نفره ای بود که گفته می‌شود هدف این جاسوس افزار بوده‌اند.

این در حالی است که رئیس جمهور فرانسه روز گذشته با شورای دفاعی این کشور درباره جاسوس افزار صهیونیستی «پگاسوس» و مسئله امنیت سایبری دیدار و گفتگو کرد.

گفته می‌شود که این جاسوس‌ افزار صهیونیستی به برخی از کشورها از جمله عربستان سعودی و امارات فروخته شده و از آن برای هک اطلاعات گوشی چندین شخصیت مهم در سطح جهان استفاده شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها