روسیه: اسناد محکمی درباره همکاری آمریکا و داعش داریم

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از همکاری آمریکا و گروه تروریستی داعش در سوریه و افغانستان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۲۷۹۷۵

به گزارش جام جم آنلاین، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: مسکو اسناد و مدارک زیادی در دست دارد که حاکی از همکاری نزدیک آمریکا و گروه تروریستی داعش است.

بر این اساس، زاخارووا تاکید کرد: این اسناد و مدارک بسیار روشن و محکم هستند و می‌توان آن‌ها را به نهاد‌های بین المللی همچون سازمان ملل متحد ارائه کرد. علاوه بر همکاری آمریکا و داعش در سوریه، مسکو مدارک بسیار زیادی از همکاری آمریکا و تروریست‌ های داعش در افغانستان را جمع‌آوری کرده است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی روسیه با بیان اینکه مدارک بدست آمده همگی دقیق و با جزییات کامل هستند، افزود: شیوه جمع‌آوری اسناد و مدارک از سوی روسیه به سبک آنگلو ساکسون‌ها نیست که در شورای امنیت سازمان ملل جار و جنجال به پا کنند و سپس جعلی از آب در بیایند.

زاخارووا تاکید کرد: این اسناد و مدارک برای نشان دادن همکاری‌های نزدیک آمریکایی‌ها و داعش کافی است. برای مثال، به تازگی داعشی‌ها نیرو‌های رزمی و حتی کشته‌ها و مجروحان خود را با بالگرد‌های آمریکا به مناطق مختلف جا به جا می‌کنند و این در حالی است که آمریکا و ناتو کاملا بر آسمان افغانستان مسلط هستند و فضای آسمانی این کشور را کنترل می‌کنند.

پیش از این ضمیر کابلوف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور افغانستان گفته بود: روسیه اسنادی در دست دارد که نشان دهنده همکاری آمریکا و داعش در افغانستان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها