وزیر خارجه آمریکا پیش از دیدار با همتای قطری خود؛

قطر شریک حیاتی آمریکا در حوزه مبارزه با تروریسم است

وزیر خارجه ایالات متحده پیش از دیدار با همتای قطری خود گفت که دوحه شریک حیاتی واشنگتن در بسیاری از حوزه‌ها از جمله ائتلاف ادعایی آمریکا علیه تروریسم است.
کد خبر: ۱۳۲۷۹۳۲

به گزارش جام جم آنلاین، «آنتونی بلینکن» روز پنج شنبه پیش از دیدار با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» گفت: «قطر یک شریک حیاتی برای ایالات متحده در بسیاری از حوزه‌هاست اما فراتر از آن، قطر در واقع یک شریک در مسیر پیشبرد صلح، و پیشبرد روند ترقی در منطقه، و همچنین ایستادگی در برابر تروریسم است، یک متحد حیاتی در مبارزه علیه داعش، میزبان گفتگوهای بین الافغانی و البته همکاری با آمریکا، همکاری با اسرائیل و فلسطینیان برای حمایت از مردم در غزه است».

لازم به ذکر است که اوایل روز پنج شنبه رسانه‌های ایالات متحده گزارش دادند که واشنگتن در راستای اجرای طرح ابتکاری کمک رسانی به افرادی که برای کمک به نیروهای آمریکا در جریان جنگ افغانستان زندگی خود را به خطر انداخته‌اند، آماده میزبانی از ۳۵ هزار مترجم افغان و خانواده‌های آنان در پایگاه‌های آمریکایی مستقر در کویت و قطر است.

گفتنی است که ایالات متحده قصد دارد در اردوگاه‌های واقع در قطر و کویت برای اسکان مترجمان افغانی که برای یک بازه زمانی ۱۸ ماهه در انتظار دریافت روادید ویژه مهاجرت جهت ورود به خاک ایالات متحده هستند، مسکن موقت بسازد.

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها