منابع بین‌المللی فاش کردند

جاسوسی امارات از بیش از ۱۰ هزار خط تلفن

منابع بین‌المللی فاش کردند امارات با استفاده از جاسوس افزار رژیم صهیونیستی از بیش از ۱۰ هزار خط تلفن جاسوسی کرده است.
کد خبر: ۱۳۲۷۷۸۷

به گزارش جام جم آنلاین، تحقیقات بین‌المللی فاش کرد امارات عربی از بیش از ۱۰ هزار شماره تلفن با استفاده از جاسوس افزار پگاسوس رژیم صهیونیستی، جاسوسی کرده است.

مایکروسافت نیز این برنامه جاسوسی صهیونیستی را کشف و خنثی کرد که به عقیده کارشناسان لابی امارات در اروپا را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

برخی از منابع هم اعلام کردند امارات قصد داشته است با استفاده از این برنامه جاسوسی گوشی «پاول دوروف»، بنیانگذار تلگرام که به تازگی به این کشور سفر کرده و ثروت میلیاردی‌اش توجه مقامات این کشور را جلب کرده است را هدف جاسوسی قرار دهد.

پیشتر روزنامه گاردین فاش کرد که رژیم صهیونیستی پس از چندین جلسه با مقامات سازمان اطلاعات سعودی در سال ۲۰۱۷ به شرکت جاسوسی «ان اس اُ» (NSO) وابسته به این رژیم، مجوز فروش نرم افزار جاسوسی از تلفن‌های همراه به نام پگاسوس را به ریاض داده است.

اطلاعات فاش شده حاکی از جاسوسی از حدود ۵۰ هزار شماره تلفن توسط مشتریان «ان اس اُ» که عربستان سعودی نیز در میان آن‌ها بوده، است.

روزنامه لوموند فرانسه نیز فاش کرد سرویس اطلاعاتی مراکش با استفاده از برنامه صهیونیستی پگاسوس از تلفن همراه امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و برخی دیگر از مقامات این کشور جاسوسی کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها