jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۷۴۹۴   ۲۹ تير ۱۴۰۰  |  ۰۳:۰۶

ورزش شنا، ضربان قلب را بدون وارد کردن فشار بر روی بدن افزایش می دهد و سیستم قلبی عروقی را قدرتمند می سازد.

به گزارش جام جم آنلاین، ایرج بیگلری اظهار کرد: شنا یکی از تمرینات ورزشی مناسب برای همه سنین است همچنین این ورزش بسیار ساده و ارزان قیمت بوده و فرد می تواند به تنهایی آن را انجام دهد.

وی با بیان اینکه شنا کردن به افراد کمک می کند تناسب اندام خود را حفظ کنند، گفت: این ورزش در تقویت عضلات بسیار تاثیر می گذارد و تقریبا هر گروه بزرگی از عضلات که در بدن وجود دارد را درگیر خود می کند.

بیگلری ادامه داد: در این ورزش، فرد ملزم است از بازو، پا، شکم و سایر قسمت های بدن استفاده کند که موجب افزایش قدرت بدن و کالری سوزی می شود.

وی عنوان کرد: ورزش شنا، ضربان قلب را بدون وارد کردن فشار بر روی بدن افزایش می دهد و سیستم قلبی عروقی را قدرتمند می سازد همچنین شنا کردن به کاهش فشار خون و کنترل سطح قند خون کمک می کند.

بیگلری خاطرنشان کرد: تحقیقات انجام شده نشان می دهد شناگران نسبت به سایر افرادی که فعال نیستند مرگ و میر دیرتر و کمتری دارند.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها