jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۲۷۴۸۶   ۲۹ تير ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۱

تسلا رسماً خدمات اشتراکی برای سیستم کمکی راننده (FSD) را در ایالات متحده راه اندازی کرده است که در اواخر سال ۲۰۲۰ توسط ایلان ماسک اعلام شد.

title
به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از خبر خودرو، این سرویس فقط برای خودرو‌های تسلا با رایانه کامل خودران 3.0 یا بالاتر در دسترس است و با توجه به بسته اتوماتیک، هزینه آن ۹۹ دلار در ماه یا ۱۹۹ دلار در ماه است. کسانی که رایانه FSD قدیمی دارند می‌توانند آن را به 3.0 ارتقا دهند، اما هزینه ارتقای آن هزار و ۵۰۰ دلار است. این گزینه جالبی برای کسانی است که مایلند فقط FSD را بجای پرداخت ۱۰ هزار دلار از قبل برای خرید آن امتحان کنند.

این ویژگی در حال حاضر چیزی بیشتر از یک سیستم کمکی راننده پیشرفته نیست که نیاز به توجه راننده دارد و مسئولیت ۱۰۰ ٪ را به عهده راننده می‌گذارد.

این ویژگی به گونه‌ای طراحی شده است که با گذشت زمان توانایی بیشتری پیدا کنند؛ اما ویژگی‌های فعال شده فعلی، خودرو را مستقل نمی‌کنند. ویژگی‌های فعال شده فعلی به یک راننده کاملاً هوشیار احتیاج دارند، که دستان خود را روی فرمان گذاشته و در هر زمانی آماده باشد.

این شرکت سخت کار می‌کند تا FSD با تکیه بر دوربین کاملاً خودمختار باشد، اما هنوز به آن نقطه نرسیده است و صادقانه بگویم، در بیانیه‌های نظارتی، تسلا می‌گوید که ممکن است امسال به توانایی کامل رانندگی خودمختار نرسد. باید به یاد داشته باشیم که توسعه چنین سیستمی ممکن است سال‌ها طول بکشد و سپس قانون مجوز آن را بگیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها