jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۷۳۴۹   ۲۸ تير ۱۴۰۰  |  ۰۸:۵۴

عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق گفت که نیروهای آمریکایی هیچ پناهگاه امنیتی در عراق ندارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، "سعد السعدی" عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق گفت که عملیات مقاومت پیشرفته شده است و هیچ پناهگاه امنی برای نیرو‌های امنیتی در عراق وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات امنیتی، سیاسی و اقتصادی در عراق توسط آمریکا ایجاد شده است، اظهار داشت: گروه‌های مقاومت قصد رویارویی و نبرد مستقیم با آمریکا را دارند.

السعدی افزود: نیرو‌های مقاومت امروز نیز در جنگ مستقیم با آمریکا قرار دارند و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز باید به حاکمیت کشور حساسیت داشته باشد.

پارلمان عراق در سال ۱۳۹۹ ه. ش با صدور مصوبه‌ای بر لزوم خروج نیرو‌های بیگانه از خاک این کشور تاکید کرده است. مردم عراق نیز در مناسبت‌های مختلف مخالفت خود را با اشغالگری آمریکا ابراز داشته و تلاش‌های واشنگتن برای متوسل شدن به هر دستاویزی به منظور بقای بیشتر در خاک کشورشان را رد و محکوم کرده‌اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها