jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۶۶۳۰   ۲۳ تير ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۰

واکنش جنبش جهاد اسلامی فلسطین به افتتاح سفارت امارات در تل آویو؛

عادی سازی روابط خیانت و جنایت است

جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز در واکنش به افتتاح سفارت امارات در تل آویو اعلام کرد که عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی خیانت و جنایت است.

به گزارش جام جم آنلاین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین به افتتاح رسمی سفارت امارات در رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: تاریخ این واقعه را ثبت خواهد کرد که حکام امارات همزمان با جنایات اشغالگران اسرائیلی علیه [ملت فلسطین] سفارت خود را در تل آویو افتتاح کردند.

بنا بر اعلام این جنبش، سفارت امارات احتمالاً بر ویرانه‌های منزل فلسطینی یا اراضی متعلق به خانواده‌ای فلسطینی که در فاجعه اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸ آواره شده بنا شده است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: عادی سازی روابط و ائتلاف با دشمن صهیونیستی، خیانت و جنایت است هر چند که تلاش شود برای آن توجیهاتی مطرح شود.

سفارت امارات متحده عربی در فلسطین اشغالی امروز به طور رسمی و با حضور مقامات سیاسی و نظامی ابوظبی و تل آویو آغاز به کار کرد.

شماری از مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی و امارات از جمله اسحاق هرتزوگ رئیس و یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این مراسم حضور داشتند.

«محمد آل خاجه» به عنوان سفیر امارات در رژیم صهیونیستی در این مراسم حضور داشت و بر لزوم گسترش روابط میان ابوظبی و تل آویو تاکید کرد.

هرتزوگ نیز گفت: گام بزرگی برای خاورمیانه برداشته شد و ما آمادگی داریم تا توافق آبراهام (سازش) را به دیگر کشورهای منطقه گسترش دهیم.

گفتنی است که در سپتامبر سال ۲۰۲۰، تلاش‌های برنامه‌ریزی شده دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین ایالات متحده برای تقویت جایگاه رژیم صهیونیستی در منطقه و همچنین تشکیل یک جبهه متحد از کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس علیه ایران، در نهایت به امضای توافقنامه عادی سازی روابط (موسوم به توافقنامه آبراهام) میان رژیم اشغالگر قدس با امارات متحده عربی و بحرین انجامید.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها