تحلیل گر بازار مسکن در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

ماجرای خانه متری 300 میلیون

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این دولت، حدود ۶۰ درصد طول بزرگراههای کشور افزایش یافته است و ۵ استان را به شبکه ریلی کشور متصل کرده ایم.
کد خبر: ۱۳۲۶۶۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این دولت، حدود ۶۰ درصد طول بزرگراههای کشور افزایش یافته است و ۵ استان را به شبکه ریلی کشور متصل کرده ایم.

وی ادامه داد: مصوبه رعایت سقف افزایش اجاره‌ بهای مسکن در تهران باعث کاهش ۶۵ درصدی اسباب‌ کشی شده و در سایر نقاط کشور، میزان اسباب‌ کشی ۸۵ درصد کاهش یافته است. صاحبخانه‌های فاخری هم بوده‌اند که به خاطر شرایط کرونا و وضعیت اقتصادی حتی اجاره‌ بها را افزایش نداده‌اند؛ اما درست است کسانی هم بوده‌اند که نپذیرفته‌اند اما ضمانت اجرایی خیلی مهم آن شورای حل اختلاف است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بر اساس گزارش شورای حل اختلاف حدود ۱۱۰۰ شکایت به آنان واصل شده که ۲۳۰ مورد را شورای حل اختلاف حکم به تخلیه داده‌اند و مابقی مسموع واقع نشده است. این آمار حکایت از موفق بودن مصوبه سقف اجاره‌بها دارد.

وی افزود: ما مبلغ ودیعه را برای موجرها اضافه کردیم و سال گذشته ۲۲۵ هزار خانوار این وام را دریافت کردند و امسال هم در ثبت‌نام ۲۵۰ هزار خانوار ثبت‌نام کردند و ما حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان مبلغ پیش‌بینی کردیم. امیدوارم شر کرونا و تحریم کنده شود تا مردم بهتر زندگی کنند.

اسلامی با اشاره به اینکه فردا حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح در سراسر کشور با دستور رئیس جمهوری افتتاح می‌شود، اظهار کرد: این موارد شامل ۳۲۱ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه است و ۱۶ پروژه بندری و نیز پروژه‌ های بهسازی راهها و بازسازی خسارات سیلاب سال ۹۸ است.

وی افزود: در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور در طی دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه اصلی، بزرگراه و آزادراه در کشور احداث کردیم که تعداد زیادی از آنها به افتتاح رسید و تعدادی هم باقیمانده که بخشی در همین چند روز افتتاح می‌شود و بخشی هم تا دو سه ماه آینده تکمیل ‌و پنجاه درصد به ظرفیت آزادراه‌های کشور افزوده می‌شود.

اسلامی در مورد اقدامات دولت در حوزه راه گفت: طول خطوط ریلی هم بیش از ۴۰ درصد افزایش را به خود اختصاص داده است. ما پنج استان کشور را به شبکه ریلی متصل کردیم و سه استان دیگر هم به زودی پروژه‌های آنان انجام و به شبکه ریلی متصل می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها