jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۳۲۶۱۸۱   ۲۱ تير ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۳

امروز با پیشرفت خدمات رسانی‌های درمانی و پزشکی، آزمایشگاه‌ها نیز پا به پای مراکز ارائه خدمات درمانی فعالیت خود را گسترش داده‌اند. بسیاری از مراکز ارائه خدمات آزمایشگاهی امروز بصورت آنلاین نیز ثبت نوبت می‌کنند و برای بیشتر مناطق دور دست شهرهای بزرگ مثل تهران نیز دسترسی ایجاد کرده‌اند. شما می‌توانید در تهران بدون صرف هزینه بیشتر، از دست دادن زمان و حتی جابه‌جایی در مسافت‌های طولانی آزمایش مورد نظرتان را در منزل انجام دهید.

امروز مردم می‌توانند با استفاده از بستر ارتباطی که مراکز خدمات آزمایشگاهی و درمانی مثل هوم‌کا ایجاد کرده‌اند، به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آنچه را که می‌خواهند در منزل دریافت کنند.

آزمایش CBC و آزمایش MCHC دو آزمایش مهمی هستند که به صورت نمونه‌گیری از خون انجام می‌گیرند. انجام این دو آزمایش می‌تواند در تشخیص و کنترل بسیاری از بیماری‌های خونی و مرتبط با خون به متخصصین یاری دهد. بنابراین اگر پزشک انجام این دو تست را ضروری دانسته لازم است انجام شوند.

 
بهترین روش برای نمونه‌گیری چیست؟
 

نمونه گیری در منزل یا آزمایشگاه؟

امروز که ازدحام جمعیتی بیش از قبل سبب کلافگی و خستگی افراد می‌شوند انجام نمونه‌گیری در منزل بهانه خوبیست که وقت و فرصت‌های خود را در آزمایشگاه‌ها تلف نکنیم. در سویی حتما می‌دانید که مراکز آزمایشگاهی خود امروز کانون‌های شیوع ویروس کرونا شناخته شده‌اند. از این رو متخصصین مکررا به افراد توصیه می‌کنند که در صورت امکان حتما خدمات آزمایشگاهی را در منزل دریافت کنند.

یکی از مراکز مورد اعتماد و با سابقه درخشان که در مدت شیوع کرونا نیز به خوبی توانسته از عهده ارائه خدمات به هموطنان در کلانشهرهای شلوغی همچون تهران و مشهد بربیاید هوم‌کاست. هوم‌کا این فرصت را فراهم کرده مشترکین بتوانند در هر منطقه‌ای تنها با یک تماس و رزرو نوبت آزمایش CBC یا آزمایش MCHC و دیگر تست‌ها و خدمات آزمایشگاهی را در منزل دریافت کنند.

انجام نمونه‌گیری در منزل به چند دلیل نسبت به آزمایش در آزمایشگاه برتری دارد:

·محیط منزل فاقد آلودگی‌های عفونی آزمایشگاه‌هاست.

·بیمار استرس و فشار کمتری را هنگام انجام تست و نمونه‌گیری متحمل خواهد شد.

·تکنسین انجام آزمایش هوم کا مجرب‌تر هستند و مهارت کافی در زمینه انجام انواع تست‌ها را دارند.

·در هر منطقه دور دست تهران که باشید می‌توانید خدمات آزمایشگاهی مانند آزمایش CBC دریافت کنید.

·پاسخ آزمایش را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت می‌کنید.

·چنانچه بیمار سالمند یا کودک باشد نیاز به مراجعه حضوری نیست و بیمار دچار خستگی و کسالت ناشی از حضور در آزمایشگاه نخواهد شد.

·هزینه رفت و آمدتان به آزمایشگاه صفر می‌شود.

·هر زمان که شما تعیین کنید خدمات آزمایش را در منزل دریافت می‌کنید.

·پاسخ آزمایش را می‌توانید بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت دریافت کنید.

·درصورتی که بیمار شرایط حرکتی خوبی نداشته باشد نیاز به جابجایی‌اش نخواهد بود.

 
بهترین روش برای نمونه‌گیری چیست؟
 

آزمایش CBC در منزل شما

آزمایش CBC در منزل شما فرصتیست عالی است برای مواقعی که شرایط حضور در آزمایشگاه را ندارید. به هردلیلی اگر توانایی و فرصت مراجعه به آزمایشگاه را ندارید، می‌توانید با هوم کا تماس بگیرید و آزمایش را در منزل انجام دهید.

·CBC یعنی شمارش گلبول‌های خونی.

·با انجام این آزمایش پزشک می‌تواند برای طیف وسیعی از اختلالات و بیماری‌ها دقیق‌تر تشخیص ارائه دهد.

·چنانچه گلبول‌‌های خون بیشتر یا کمتر شوند در این آزمایش می‌توان تشخیص داد.

·در مواردی که هدف تشخیص بیماری‌هایی مانند عفونت، سرطان، کم خونی و ... باشد انجام آزمایش CBC الزامیست.

·CBC بعنوان یک آزمایش چکاپ سلامت بدن نیز کاربرد دارد.

· در تشخیص بیماری و کنترل روند درمان به متخصصین کمک می‌کند.

سطح غیر طبیعی CBC می‌تواند نشانه وجود یا بروز یکی از اختلالات و بیماری‌های زیر باشد:

·بیماری مغز استخوان

·عفونت و التهاب

·بیماری قلبی عروقی

·اختلالات خونریزی

·اختلال و بروز بیماری خودایمنی

·سرطان

·واکنش و مسمویت دارویی

·کم‌خونی

·کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها

 
بهترین روش برای نمونه‌گیری چیست؟
 

آزمایش MCHC در منزل شما

آزمایش MCHC در منزل دیگر خدمت هوم کاست که در خانه به متقاضیان ارائه می‌شود. در کوتاه‌ترین زمان ممکن آزمایش بدهید و به همان سرعت نیز جواب آزمایش را دریافت کنید. اما آزمایش MCHC چیست و چرا آن را انجام می‌دهیم؟

·منظور از آزمایش MCHC میانگین غلظت هموگلوبین گلبول‌های قرمز است. البته این آزمایش را با عنوان بررسی متوسط غلظت هموگلوبین در گلبول‌های قرمز خون نیز معرفی می‌کنند.

·هموگلوبین یک مولکول پروتئینی است.

· این پروتئین به گلبول قرمز خون کمک می‌کند که اکسیژن کافی را به بافت‌های مختلف بدن برساند.

· دربسیاری از موارد این آزمایش جهت تشخیص بیماری‌های شایع خونی مانند کم خونی انجام می‌گیرد.

·سطح غیرطبیعی MCHC یا پایین بودن آن با علائمی همچون سرگیجه، کاهش مقاومت بدن، ضعف بدن، کبودی پوست با فشار ملایم، زردی و رنگ پریدگی پوست و خستگی حتی پس از استراحت نیز همراه است.

·در بسیاری از موارد فرد دچار کمبود اختلال در MCHC است و سطح آن کاهش یافته اما بیمار هیچ علامتی ندارد، چرا که این کاهش خفیف است.
 
سطح پایین MCHC نشانه چیست؟

اصلی‌ترین دلیل کاهش این فاکتور خونی، کم خونی است و نشان می‌دهد که گلبول‌های قرمز خون از اندازه طبیعی خود خارج شده و کوچک‌تر از حد طبیعی هستند. اگر بیمار دچار آنمی باشد هموگلوبین نیز کاهش پیدا می‌کند. معمولا آنمی به دلایل زیر بروز می‌کند:

·خروج خون از بدن به دلیل قاعدگی

·وجود زخم معده

·اختلال در جذب آهن

·بروز بیماری کرون

·کمبود آهن

·مسمومیت با سرب

·عفونت انگلی

·سرطان
 
نمونه‌گیری در منزل با هوم‌کا

نمونه‌گیری در منزل با هوم‌کا انتخابی به‌ موقع، کم هزینه‌تر و مطمئن‌تر برای افرادیست که شرایط خروج از منزل ندارند، فرصت کافی برای مراجعه به آزمایشگاه ندارند.نیاز به پاسخ فوری آزمایش دارند و یا اینکه می‌خواهند خدمات را در محیطی ایمن‌تر از آزمایشگاه دریافت کنید. شما می‌توانید با استفاده از شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ با هوم‌کا تماس بگیرید و برای دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هوم‌کا در ارتباط باشید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها