jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۵۸۸۸   ۲۰ تير ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۵

بر اساس گزارش رویترز ویروس مسری دلتا به 90 کشور جهان نفوذ کرده اما گزارش های دیگر حاکی از آن است این ویروس جهش یافته بیش از 100 کشور را پشت سر گذاشته است.

به گزارش جام جم آنلاین ، ویروس غالب دلتا به نقاط مختلفی در جهان رسیده و به سرعت نیز سرایت می یابد. این ویروس جدید و جهش یافته کرونا به خصوص در کشورهایی با نرخ واکسیناسیون پایین شیوع یافته است.

نقشه اول که در ادامه می بینید شیوع دلتا را در جهان نشان می دهد و آنطور که مشخص است اولا این ویروس به ایران هم رسیده و اخبار مربوط به آن قبلا منتشر شده است. ثانیا در نقشه مشخص است که دلتا هنوز به برخی از کشورها نرسیده است.

وضعیت انتشار دلتا در سراسر جهان (+نقشه به روز شده)

اما نقشه دوم اطلاعات بیشتری را میدهد. اعداد روی نقشه نشان می دهد چه میزان از ابتلاهای جدید به دلتا مربوط می شود به عنوان مثال در آمریکا 93 درصد از موارد جدید مربوط به دلتا هستند.

در رابطه با روسیه نیز همین مقدار است.

در بنگلادش هم 89 درصد موارد جدید ابتلا واریانت جدید دلتا تشخیص داده شده اند.

در بریتانیا هم 98 درصد از موارد جدید آلوده به دلتا شده اند.

استرالیا نیز آمار 93 درصدی دلتا را ثبت کرده است.

این آمار برای آفریقای جنوبی 75 درصد و برای هند 81 درصد است. پرتغال نیز 76 درصد مبتلایانش به نوع واریانت دلتا گرفتار شده اند.

نقاط دیگری روی نقشه به رنگ نارنجی یعنی شیوع دلتا مشخص شده است همانند ایران، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا برخی از کشورهای آمریکای جنوبی که میزان ابتلا به دلتا در آنها هنوز مشخص نیست.

وضعیت انتشار دلتا در سراسر جهان (+نقشه به روز شده)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها