jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۳۲۵۶۸۴   ۱۹ تير ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۴

رئیس جمهور گفت: علی‌الظاهر با همه تمهیدات به پیک پنجم وارد شدیم و به آن نزدیک هستیم، در برخی استان‌ها به پیک جدید وارد شده و در برخی استان‌ها هم به آن نزدیک شده‌ایم ولی این هنوز سراسری نیست و می‌توان جلوی گسترش این پیک را گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اظهار داشت: از اسفند سال گذشته با ورود ویروس‌های خطرناک کرونا به کشور مواجه شدیم و آن‌مقطع از غرب کشور و در این ایام نیز گرفتاری ما از ویروس هندی است که مرز‌های شرقی وارد کشور شده و تلاش‌ها بر این بود این ویروس در استان‌های جنوبی و شرقی محبوس باشد و به داخل کشور سرایت نکند و تلاش زیادی شد و تأخیر هم انجام گرفت، اما متأسفانه این ویروس به استان‌های جنوبی و شرقی اکتفا نکرد و وارد عمق کشور شد؛ الان به برخی استان‌ها وارد شده و در برخی هم وارد نشده و در مجموع شرایط نامناسب‌تری نسبت به هفته‌های گذشته داریم.

وی افزود: در آمار امروز دیدیم که میزان بیماران سرپایی به سرعت افزایش می‌یابد و این میزان افزایش علامتی است برای افزایش بستری‌ها و خدای ناکرده افزایش فوتی‌ها.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: معمولا در اکثر استان‌هایی که حتی ویروس هندی وارد شده، فاصله بین ابتلا و بستری، و بستری و فوتی‌ها زیاد است و علیرغم اینکه مردم مبتلا می‌شوند، هم به‌خاطر امکانات و تجهیزات و مراقبت‌های ویژه و تجربه‌ای که داریم، الحمدلله در مرگ و میر شرایط بهتر از گذشته داریم و البته واکسن هم بسیار موثر است و اگر واکسیناسیون توسعه یابد، مشکلات ما کمتر خواهد شد.

روحانی تصریح کرد: علی‌الظاهر با همه تمهیدات به پیک پنجم وارد شدیم و به آن نزدیک شدیم، در برخی استان‌ها به پیک پنجم وارد شده و در برخی استان‌ها به پیک جدید نزدیک شده‌ایم، ولی هنوز سراسری نیست و می‌شود جلوی گسترش این پیک را گرفت. تست‌ها باید افزایش یابد و پروتکل‌ها باید دقیق‌تر اجرا شده و مقررات مناطق قرمز و نارنجی باید مورد مراعات قرار بگیرد.

وی گفت: کاهش تردد‌ها و تجمعات باید صورت بگیرد و تسامح در اجرای پروتکل‌ها و تعلل از طرف مسئولانی که وظیفه مراقبت دارند، تردد غیرضرور و تجمع غیر ضروری موجب می‌شود که شرایط بدتری پیش رویمان باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها