jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۵۲۸۵   ۱۶ تير ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۳

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرداد:

کاهش آسیب به بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین کسر از حقوق

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری صدور گواهی آنلاین را عامل مهمی در کاهش چشمگیر ترددها و هزینه های تحمیلی گذشته به بازنشستگان دانست و گفت: با تفاهم ایجاد شده زمینه آزادی حداقل ۳۳ نفر از عزیزان دربند را نیز فراهم شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، از صندوق بازنشستگی کشوری اکبر افتخاری در آیین رونمایی از طرح‌های «تحول دیجیتال» این صندوق که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی برگزار شد، افزود: تا پیش از این یکی از مشکلات و آسیب‌های جدی به بازنشستگان صدور گواهی‌های کسر از حقوق دستی از ذیحسابی‌ها و مراکز صندوق بود که به دلیل عدم امکان کنترل گواهی‌های صادره و همچنین رفت و آمد‌های فراوان به ستاد و مراکز صندوق که شاید در ماه به ۳هزار نفر نیز می‌رسید، مشکلات زیادی ایجاد کرده بود که متاسفانه زندانی شدن ۵۵ نفر از بازنشستگان عزیز پیامد همین موضوع بود.

وی با تاکید بر اینکه «هدف و تلاش صندوق بازنشستگی کشوری ارائه تمامی خدمات در بستر‌های مختلف دیجیتال و خدمات دولت الکترونیک بوده است» اظهار داشت: راه‌اندازی درگاه خدمات الکترونیک sabasrm و صبااپ که تمامی خدمات صندوق روی آن‌ها تعریف شده است، یا مرکز تماس ۲۵۰۰ و همچنین توسعه خدمات دفاتر پیشخوان دولت مجموعه اقداماتی است که بازنشستگان خدمات خود را «در دسترس و آسان» دریافت کنند.

تحول دیجیتالی مهمترین راهبرد استراتژیک در جهت شفافیت

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری در یک سال و نیم اخیر به عنوان یکی از مهمترین راهبرد‌های استراتژیک صندوق با هدف بهبود فرآیند‏های داخلی صندوق، چابکی و تعالی سازمانی و شفافیت آغاز شد.

افتخاری افزود: این استراتژی تحول‌گرایانه با ایجاد کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی در صندوق طراحی و پیگیری شد، درکمیته‌ای نسبت به تعریف پروژه‌های بهبود و بررسی و ردیابی چگونگی تحقق برنامه‌های تحقق دولت الکترونیک و هوشمندسازی صندوق اقدام شد.

وی ادامه داد: خروجی تصمیمات و اقدامات این کمیته، تعریف پروژه‌هایی در چهار حوزه «توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان»، «بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه­های اجرایی و شاغلان»، «توسعه زیرساخت ­ها و سیستم‌های داخلی صندوق» و همچنین «توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان­ها و ذی‌نفعان» بود.

تعریف ۴۰ پروژه تحول دیجیتال در یک سال و نیم اخیر

افتخاری تعداد پروژه‌های تعریف شده در چهار حوزه‌ای که منجر به تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری شده را ۴۰ پروژه اعلام کرد و گفت: از این تعداد پروژه که از ابتدای سال ۹۹ تعریف شد تا به امروز، ۲۷ پروژه به بهره برداری رسیده است و ۱۳پروژه دیگر نیز در حال نهایی شدن است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با بیان اینکه در حوزه «توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان» ۹ پروژه تعریف شده که ۶ پروژه آن اجرایی شده است» گفت: صدور الکترونیکی گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری، راه ­اندازی درگاه خدمات الکترونیکی، نرم‌افزار صبااپ، واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت و ایجاد حواله الکترونیکی برای دریافت هزینه ­های درمانی از جمله این پروژه‌ها هستند.

پروژه‌هایی برای آگاهی از آخرین وضعیت بازنشستگی شاغلان

وی در خصوص «بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه­‌های اجرائی و شاغلان» نیز گفت: در این حوزه نیز از شش پروژه تعریف شده تنها یک پروژه باقی مانده که در حال نهایی شدن است.

به گفته وی ایجاد سامانه استعلام سوابق شاغلین صندوق بازنشستگی کشوری، ایجاد سامانه پرداخت آنلاین کسور حق بیمه خویش فرمایان، الکترونیکی کردن تبادل داده­های شاغلین با کلیه دستگاه ­های اجرایی، استقرار سامانه انعقاد قرارداد بیمه عمر و حوادث شاغلان دستگاه‌های اجرایی و استقرار سامانه آخرین وضعیت پرداخت غرامت بیمه عمر، پنج پروژه اجرا شده در خصوص بهبود خدمات به دستگاه‌های اجرایی و شاغلین هستند که به آگاهی بخشی و اطلاع از وضعیت بازنشستگی افراد شاغل کمک شایان توجهی خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری «توسعه زیرساخت ­ها و سیستم‌های داخلی صندوق» را حوزه سوم در استراتژی تحول دیجیتال عنوان کرد و افزود: در این حوزه ۱۷ پروژه تعریف شد که تاکنون ۱۰پروژه آن خاتمه یافته است.

افتخاری ادامه داد: توسعه و نوسازی مرکز داده صندوق بازنشستگی، استقرار سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی بانکی، استقرار و تکمیل سامانه یکپارچه نگهداری اطلاعات بنگاه‌ها (سیناب)، استقرار سامانه جامع املاک، پرونده‌های حقوقی و قراردادها، یکپارچگی اتوماسیون اداری بین صندوق و هلدینگ ­ها و شرکت­‌های تابعه، توسعه زیرساخت ­ها با مدیریت­‌های استانی، افزایش پهنای باند خطوط میان صندوق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه اندازی سامانه جامع اسناد و مدیریت دانش، استقرار و تکمیل و توسعه سامانه هوش تجاری (BI)، استقرار سامانه جامع مالی – اداری از جمله پروژه‌های به نتیجه رسیده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ارائه سرویس استعلام آخرین وضعیت بیمه­‌ای شاغلان کسورپرداز به سازمان ­ها و صندوق­های مشابه، توسعه زیرساخت ارتباطی با سازمان فناوری اطلاعات، بیمه سلامت، تامین اجتماعی، ثبت احوال و همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی را از جمله پروژه‌های اجرا شده در حوزه «توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان­ها و ذی­نفعان» برشمرد.

افتخاری «طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی»، «تاسیس مرکز اسناد تاریخی و روایت‌خانه صبا» و «سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق» را سه پروژه مهم و کلیدی در حوزه تحول دیجیتال و هویت سازی سازمانی عنوان کرد و گفت: در گذشته تمامی یا بسیاری از ارتباطات صندوق با سیستم بانکی به صورت دستی و فیزیکی انجام می‌شد که خود سبب ایجاد خطا و اتلاف هزینه و زمان می‌شد، با اجرای سیستم یکپارچه دریافت و پرداخت این امکان ایجاد شده در قالب یک سیستم ارتباطی مستقیم تمامی اسناد و حواله‌های مالی از زمان تنظیم تا صدور و پرداخت در مدت زمان اندک انجام شود؛ ضمن اینکه امکان مشاهده آخرین وضعیت تراکنش ها، حذف صدور چک و گزارش‌گیری و شفافیت مالی را نیز به همراه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها