عوامل و بازیگران سریال «زن زندگی مرد زندگی» درباره این اثر گفتند که از اول شهریور پخش می‌شود

دغدغه‌های زن و شوهری

گفت و گوی جام جم آنلاین با ویدا جوان بازیگر «زیر همکف»

جوان: سعی می کردم کنار اکبر عبدی بنشینم / چالش بازی در ژانر کمدی

شبکه آی فیلم سریال «زیر همکف» به کارگردانی بهمن گودرزی و تهیه کنندگی رضا جودی را در ژانر کمدی روی آنتن برده است.
کد خبر: ۱۳۲۴۹۶۸
ویدا جوان، از بازیگران این سریال در گفت و گو با جام جم آنلاین با اشاره به مشکل بودن بازی در ژانر کمدی، گفت: ژانر کمدی، ژانر مورد علاقه ام برای بازیگری نیست، اما بازی در این ژانر نیاز به هوش، توانایی بالا در بداهه پردازی و تجربه دارد. ضمن اینکه فضای شاد کارهای کمدی بازیگر را هم ناخودآگاه در حال و هوای شادی قرار می دهد. به طور کل تجربه ای که از بازی در کارهای طنز داشتم جالب و مثبت بوده.
جوان: کنار اکبر عبدی می نشستم / چالش بازی در ژانر کمدی او با بیان اینکه در جریان ساخت فیلم‌ها و سریال‌های کمدی خوب، آثار هجوی هم به نام کمدی تولید شدند که با توهین به شعور مخاطب باعث قهر او شدند، توضیح داد: سریال «زیر همکف» بیشتر یک کمدی موقعیت بود و سکانس ها کاملا با پایبندی به متن گرفته می شد. همچنین شوخی ها و طنازی های کلامی یا در متن بود یا با توافق بازیگر و کارگردان در بداهه اتفاق می افتاد؛ بنا بر این سریال «زیر همکف» با یک هدف اجتماعی شکل گرفت و به سمت هجو و هزل نرفت. حتی شاید بتوان گفت این سریال کمدی «گروتسک» است. چون عارضه ای که در جامعه داریم را با دید کمدی بررسی می کند. من در این سریال نقش دختر کوچک یک خانواده نسبتا مسن و سنتی را بازی می کنم که در شرف ازدواج با نامزد دامپزشکش است. در ادامه نوسانات قیمت مسکن و گرانی ها باعث بروز مشکلاتی در تشکیل زندگی مشترک این زوج می شود و موقعیت های جالبی را پدید می آورد.
 
جوان که به تازگی سریال «روزهای آبی» را در شبکه پنج سیما روی آنتن داشته، درباره حضورش در این مجموعه و همکاری اش با اکبر عبدی بیان کرد: اطلاعی درباره ساخت سری دوم سریال «روزهای آبی» ندارم، اما بازی در سری اول این مجموعه خاطرات خوبی برایم داشت که یکی از آنها تجربه همکاری با اکبر عبدی بود. متاسفانه سکانس های کمی را در کنار ایشان داشتم که البته همان هم برایم دوست داشتنی و ارزشمند است. هوش، دقت نظر بالا و البته تجربه زیادشان در بازیگری و زندگی، شخصیتی  کاریزماتیک برایشان رقم زده که به یاد می ماند. خاطرات بسیار خوبی از ایشان دارم، حتی روزهای اول همکاری سعی می کردم جایی در نزدیکی شان بنشینم که حرف هایشان را بشنوم و از آنها استفاده ببرم یا برای شب سال نو خاطرم هست جشن کوچکی همراه با بچه های گروه گرفتیم که آقای عبدی با اینکه حال خوشی نداشتند، اما همزمان با ساز زدن امیر غفارمنش بلند شدند و به شادمانی پرداختند. او به قدری انسان به قول معروف خاکی است که تمام گروه به سرعت با او احساس صمیمیت کردند. البته چند هفته آخر فیلمبرداری به دلیل کسالت در بیمارستان بستری بودند و ما ایشان را در کنارمان نداشتیم و تا جایی که امروز اطلاع دارم هفته گذشته هم از بیمارستان مرخص شدند.
 
او در پایان درباره ابتلایش به کرونا تصریح کرد: این روزها به دلیل ابتلا به کرونا در منزل قرنطینه هستم. البته خوشبختانه خیلی حالم بد نشد و تمام این روزها را در منزل سپری کردم. من از جمله کسانی هم بودم که پروتکل های بهداشتی را به شدت رعایت می کردم، اما همانطور که می دانید بازیگران هنگام بازی و حضور در جلوی دوربین نمی توانند ماسک بزنند. پیش از ابتلا به کرونا سر تمرین و ضبط سریالی بودم که پس از روز  فیلمبرداری، حالم بد شد. حالا نمی دانم از سر صحنه به کرونا مبتلا شدم یا از جایی دیگر. به مردم توصیه می کنم در این روزها بسیار مراقب خودشان باشند. مایعات فراوان، ویتامین و میوه جات بخورند و ماسک را فراموش نکنند.
 
 
ساناز قنبری / جام جم آنلاین
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها