jamejamonline
یزد عمومی کد خبر: ۱۳۲۳۹۲۷   ۰۹ تير ۱۴۰۰  |  ۱۳:۵۲

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد :

تجاوز به اراضی ملی در استان یزد به صفر رسید

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تثبیت اراضی ملی گفت: با اقدامات انجام شده تجاوز واخذ سند بر روی اراضی ملی و تقاضای ثبت بر روی این املاک به صفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از یزد ، علی کریمی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه کاداستر در استان انجام شده اظهارداشت: برگزاری مستمر جلسات به صورت هفتگی با حضور مدیران و کارشناسان راه و شهرسازی و منابع طبیعی و آماده سازی 8هزارو300 هکتار از اراضی جهت تواتر از جمله این اقدامات بوده است.

وی با اشاره به آغاز طرح صدور مکانیزه سند مالکیت از استان افزود: این طرح اکنون با عنوان برنامه جامع املاک در سطح کشور در حال انجام است و در سال 1386 عملیات کاداستر در استان برای اولین بار در کشور با بهره گیری از یک شبکه پوششی جی پی اس دو فرکانسه آغاز که پس از موفقیت مورد استقبال قرار گرفت و اکنون به عنوان سامانه شمیم در حال فعالیت می شود و تمام برداشت ها با خطای زیرپنج میلیمتر از طریق این سامانه انجام می شود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان گفت: این سامانه اکنون در اختیار تمام ادارات مرتبط در امر زمین در راستای انجام بهتر تکالیف قرار گرفته است.

وی با اشاره به بهره گیری از پهباد توسط این اداره کل برای اولین بار در کشور جهت انجام  قانون حدنگار افزود: اجرای این طرح در ابتدا با مخالفت هایی روبرو شد که در ادامه و با برداشت ۱4 هزارهکتار از اراضی به عنوان یک اقدام فوری پذیرفته شد.

کریمی تصریح کرد: با برداشت 15 هزارهکتار از اراضی در سال گذشته از نظر نقشه فقر زیادی وجود ندارد و تنها در بخش کشاورزی نیازمند نقشه هستیم و در سطح استان هفت میلیون 30 هزار هکتار اراضی ملی وجود دارد که قبل از سال 98، سه میلیون 331 هزار هکتار از سطح استان در ایام تعطیل و عصر ها در بانک کاداستر تثبیت و در ابلاغ سال گذشته 2ملیون 500 هزار هکتار دیگر با همکاری اداره کل منابع طبیعی قرار داد منعقد شد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزدگفت: یک میلیون و 200 هکتار از سطح استان خارج از موضوع با همکاری اداره کل منابع طبیعی بدون قرار داد کار انجام و 14 میلیارد تومان در هزینه ها صرفه جویی شده و اکنون تمام سطح اراضی ملی به صورت تفکیک شده به عنوان اولین استان در پایان سال گذشته در بانک کاداستر تثبیت شده است.

وی تصریح کرد: تثبیت چهل و شش هزار و 525 قطعه از اراضی روستایی با همکاری بنیاد مسکن،  جانمایی یازده هزار 269 ملک موقوفه و دو هزار و 705 مورد از موقوفات با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه،  جانمایی 221 قطعه و تثبیت  173 قطعه وصدور سند مالکیت  و ......از جمله اقدامات انجام شده توسط این اداره کل بوده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس یزد - یادداشت

بیشتر

سرویس یزد - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها