معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: کابوس ویلموتس در میدان تمام شده و دیگر خبری از نتایج ضعیف تیم ملی نیست و دیگر تبعاتی از حضور وی در فوتبال ایران دیده نمی‌شود.
کد خبر: ۱۳۲۳۲۱۸

به گزارش جام جم آنلاین، مهدی علی‌نژاد در پایان مجمع عمومی فدراسیون تیروکمان در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و اظهار داشت: امروز مجمع فدراسیون تیر و کمان برگزار شد و طی آن گزارش‌های حسابرسی و برنامه‌های این فدراسیون مورد بررسی قرار گرفت. شعبانی‌بهار گزارشی از برنامه‌های پیش‌روی فدراسیون ارائه کرد و چند آیین‌نامه نیاز به تصویب داشت که انجام شد.

وی ادامه داد: تیروکمان از جمله رشته‌هایی است که توقع می‌رود در بازی‌های آسیایی کسب مدال کند و حتی شانس کسب مدال طلا را هم دارد. تا یک سال باقی مانده باید به گونه ای در این رشته برنامه‌ریزی شود که بهترین نتایج به دست بیاید. ضمن اینکه این رشته یک نماینده هم در المپیک دارد که نماینده المپیکی ما در اردوی آماده‌سازی به سر می‌برد. امیدوارم وزیری عملکرد خوبی در المپیک داشته باشد.

صحبت رسمی در مورد تغییر در کادر فنی تیم ملی فوتبال با وزارت ورزش نشده است

معاون وزیر ورزش و جوانان درخصوص احتمال تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال، خاطرنشان کرد: اسکوچیچ عملکرد خوبی در تیم ملی داشت. روزی که او انتخاب شد نقدهایی وجود داشت و عده‌ای معتقد بودند که ایران با اسکوچیچ نمی‌تواند به دور بعدی صعود کند. با کمک مدیریت وقت فدراسیون و وزارت ورزش انتخاب خوبی صورت گرفت، اما حالا شرایط فدراسیون متفاوت است و با رئیس اداره می‌شود و بدیهی است که فدراسیون تصمیم‌گیر خواهد بود. با تمام این توضیحات باید اعلام کنم که تا این لحظه هیچ صحبت رسمی در مورد تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال با وزارت ورزش نشده است.

وقتی فدراسیون رئیس دارد وزارت ورزش دخالت مستقیم در انتخاب سرمربی نمی کند

علی‌نژاد ادامه داد: ویلموتس را هم کسی به فدراسیون معرفی نکرد و انتخاب فدراسیون فوتبال بود. ما فقط نامه‌ای را که در سیکل اداری کاملاً طبیعی و قانونی بود را به فدراسیون ارسال کردیم. تصمیم‌گیر نهایی در این مورد فدراسیون بود. در دوره‌ای که فدراسیون ثبات دارد و با رئیس اداره می‌شود، وزارت ورزش دخالت مستقیم در انتخاب‌ سرمربی نمی‌کند و این کار برعهده فدراسیون خواهد بود.

تا اواسط مرداد رای ویلموتس صادر می شود

وی درخصوص آخرین وضعیت پرونده ویلموتس، تصریح کرد: روز چهارشنبه و پنج‌شنبه دادگاه عالی ورزش جلساتی را برگزار کرد. حدود 10 ساعت روز چهارشنبه و حدود 4 ساعت روز پنج‌شنبه به صورت وبینار صحبت‌ها مطرح شد. 2 نفر متخصص حقوقی و وکلای ما حرف‌ها و دفاعیات را عنوان کردند. 3 داوری که حضور داشتند خیلی منصفانه و بی‌طرفانه‌ اظهارنظر کردند و فکر می‌کنم تا اواسط مردادماه هم رای صادر شود.

کابوس ویلموتس در میدان بازی تمام شده است

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: کابوس ویلموتس در میدان تمام شده و دیگر خبری از نتایج ضعیف تیم ملی نیست و دیگر تبعاتی از حضور وی در فوتبال ایران دیده نمی‌شود. در بخش حقوقی هم کارها ادامه دارد و رای دادگاه هم قابل پیش‌بینی نیست. در این دوره با توجه به ورود وزارت ورزش و تیم‌های قدرتمند حقوقی، هرچه در توان حقوقی کشور بود گذاشتیم و برای شنیدن نتیجه نهایی باید صبر کنیم تا CAS نظر خود را اعلام کند.

دلیل دوپینگ ورزشکار المپیکی غفلتی است که انجام داده است

علی‌نژاد درخصوص مثبت شدن تست دوپینگ دو ورزشکار رزمی کشورمان، اظهار داشت: مثبت شدن تست در رشته تکواندو ربطی به المپیک ندارد و یکی از قهرمانان دیگر این رشته با چنین مشکلی روبرو شده است. در کاراته هم یک ورزشکار المپیکی دچار این مشکل شده است که وی به دلیل مشکلات و بیماری که داشت نزد پزشک متخصص رفته بود و بدون هماهنگی با کادر فنی و با درخواست پزشک دارویی را مصرف کرده بود. با غفلتی که صورت گرفت، تست او مثبت شد، اما فدراسیون در تلاش است تا بتواند از حق این ورزشکار دفاع کند تا سهمیه از دست نرود. به هر حال از دست دادن سهمیه آن هم در رشته‌ای که شانس مدال وجود دارد، اتفاق ناگواری است.

نامه ای از اتحادیه جهانی آمده که انتخابات دوچرخه سواری قبول نیست؟

وی درمورد اینکه گفته می‌شود اتحادیه جهانی دوچرخه سواری انتخابات فدراسیون ایران را قبول نکرده است، تصریح کرد: آیا نامه ای در این خصوص دریافت شده است؟ اگر دریافت نشده بهتر است که نوع پرسش سوال تغییر کند. ما اینجا درمورد شنیده‌ها صحبت نمی‌کنیم. هر وقت نامه‌ای دریافت شد می‌توان درخصوص آن صحبت کرد!

هنوز تاییدیه کاندیداهای 3 فدراسیون نیامده است

معاون وزیر ورزش و جوانان درخصوص زمان برگزاری انتخابات 3 فدراسیون، گفت: دوره ریاست فدراسیون اسکیت 11 تیر ماه، فدراسیون ژیمناستیک 19 تیر ماه و فدراسیون تیراندازی 20 تیرماه تمام می‌شود. ما فرآیند ثبت نام را انجام دادیم و اسامی را برای تایید صلاحیت به ارگا‌ن‌های مربوطه ارسال کردیم، اما هنوز تاییدیه‌ها نیامده است و به این ترتیب فعلاً امکان برگزاری انتخابات را نداریم. به این ترتیب باید سرپرست معرفی کنیم که به وقتش این کار را خواهیم کرد.

مجبور هستیم فعلا سرپرست انتخاب کنیم

علی‌نژاد افزود: حتی اگر همین امروز هم تایید صلاحیت‌ها اعلام شود، بازهم باید 15 روز فاصله وجود داشته باشد و قاعدتاً بازهم نمی‌رسیم که انتخابات را برگزار کنیم و طبق قانون ناچار به معرفی سرپرست هستیم. اگر انتخابات این فدراسیون‌ها تا پایان تیر برگزار نشود، باید بعد از المپیک مجامع آنها را برگزار کنیم. اگر تا 13 یا 14 تیر ماه صلاحیت‌ها تایید نشود، امکان برگزاری مجامع قبل از المپیک نیست.

اهل روی میز کوبیدن نیستم

وی در واکنش به این جمله که امیدوار هستیم تا بعد از مختومه شدن پرونده ویلموتس محکم روی میز بکوبید، گفت: من اهل روی میز کوبیدن نیستم!

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها