jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۳۰۹۲   ۰۵ تير ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۲

ناوگروه ضربت رونالد ریگان آمریکا به بهانه تأمین پشتیبانی هوایی عملیات خروج نظامی از افغانستان، وارد آب‌های منطقه شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، ناو هواپیمابر «یو اس اس رونالد ریگان» در رأس ناوگروهی که شامل رزم ناو «یو اس اس شیلو» و ناوشکن «یو اس اس هلسی» با قابلیت پرتاب موشک‌های هدایت شونده هستند؛ وارد آب‌های محدوده عملیاتی ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا (خاورمیانه) شد.

«فرد گلدهمر» فرمانده ناو هواپیمابر رونالد ریگان در راستای حضور این ناوگروه ضربت در خاورمیانه مدعی شد: «حضور انعطاف پذیر ناو رونالد ریگان عاملی کلیدی در دادن اطمینان خاطر به شرکای منطقه‌ای است مبنی بر اینکه ایالات متحده به تضمین آزادی دریایی متعهد می‌ماند».

وی همچنین ادامه داد: «خدمه این ناو به دنبال حفظ صلح از طریق قدرت نمایی و آماده پاسخگویی به نیاز‌ها هستند».

به گزارش خبرگزاری مهر، حضور این ناوگروه ضربت در خاورمیانه طبق ادعای نیروی دریایی آمریکا جهت تمرین و کمک به متحدان نظامی آمریکا در منطقه و علی الخصوص کمک به روند تخلیه نظامیان آمریکایی از افغانستان عنوان شده است.

طبق اعلام تروریست‌های واحد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، این نخستین بار از سال ۲۰۱۲ است که رونالد ریگان در محدوده عملیاتی ناوگان پنجم فعالیت می‌کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها