jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۲۸۴۳   ۰۳ تير ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۸

روزنامه الاتحاد امارات با انتشار گزارشی از مذاکرات اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا اعلام کرد مسابقات مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ،  به نوشته روزنامه الاتحاد، فیفا و AFC تصمیم گرفتند مرحله سوم و نهایی دور انتخابی رقابت‌های جام جهانی در آسیا به صورت رفت و برگشت برگزار شود. مذاکرات دو طرف در روزهای گذشته ادامه داشته و در نهایت توافق لازم در این خصوص حاصل شده تا مسابقات مرحله نهایی در دو گروه 6 تیمی به صورت رفت و برگشت انجام شود.

بر این اساس طبق گزارش الاتحاد برخی از شرکت‌های بازرگانی و حامیان مالی اعتراض خود را به شیوه برگزاری مسابقات متمرکز در ادوار گذشته اعلام کردند که زیان‌های مالی قابل توجهی به این شرکت‌ها وارد کرده است. 

پیگیری‌های خبرنگار الاتحاد نشان می‌دهد سناریوهای متفاوتی در مذاکرات فیفا و AFC که به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار شد مطرح شده تا در خصوص شرایط اضطراری موجود و ادامه بحران کرونا تصمیم‌گیری شود در حالی که هنوز بخش‌های زیادی از قاره آسیا زیر سایه این بیماری قرار دارند و قوانین سخت‌گیرانه‌ای در خصوص رفت و آمد  و مسافرت‌های بین‌المللی خصوصا در بعضی از کشورهای شرق آسیا اجرا می‌شود.

به گفته منابع خاص روزنامه الاتحاد سناریوی برگزاری مسابقات به صورت متمرکز و در سه مقطع زمانی پیش از این مورد بررسی قرار گرفته بود اما اعتراض حامیان مالی و تمایل فیفا به بازگشت مسابقات به روال عادی همچنین ایجاد شرایط برابر برای تیم‌های شرکت‌‌کننده موجب شد در نهایت این طرح منتفی شود.

طبق آخرین تصمیم فیفا و AFC هر کشوری که به دلیل اجرای شرایط اضطراری سفر و موارد دیگر امکان میزبانی از حریف خودش را در رقابت‌ها نداشته باشد باید حداقل 10 روز پیش از تاریخ برگزاری مسابقه یک زمین بی‌طرف در کشورهای مجاور خودش یا هر کشور دیگری در آسیا را جهت برگزاری مسابقه معرفی کند.

گفتنی است قرعه‌کشی مسابقات مرحله نهایی دور مقدماتی جام جهانی در آسیا اول ماه ژولای، دهم تیرماه برگزار خواهد شد و 12 تیم حاضر در این مرحله در دو گروه 6 تیمی حریفان خود را می‌شناسند. تیم ملی ایران در سید اول این مسابقات قرار گرفته و سرگروه یکی از دو گروه خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها