jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۳۲۲۳۹۸   ۰۱ تير ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۰

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحویل خوراک از جمله نفت خام و میعانات گازی به اشخاص حقیقی و حقوقی با سازوکار ضمانت بانکی یا اعتبار اسنادی و تسویه آن حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان تحویل موافقت کردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه اصلاحات طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور را برای تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند

بر اساس ماده ۴، تحویل خوراک از جمله نفت خام و میعانات گازی به اشخاص حقیقی و حقوقی با سازوکار ضمانت بانکی یا اعتبار اسنادی و تسویه آن حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان تحویل با رعایت مفاد قانون "حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی و اصلاحات و الحاقات بعدی آن" انجام خواهد شد.

بر اساس ایراد شورای نگهبان در جزء (۴) بند (الف)، با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نحوه سرمایه گذاری‌ها، لزوم تسویه همه موارد ظرف مدت مذکور ابهام دارد. همچنین علیرغم اصلاح بعمل آمده ابهام سابق این شورا در جزء (۴) بند (الف) ماده واحده این مصوبه کماکان به قوت خود باقی است.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، جزء (۴) بند (الف) ماده واحده را برای رفع ایرادات فوق به این شرح اصلاح کرده است: تحویل خوراک از جمله نفت خام و میعانات گازی به اشخاص حقیقی و حقوقی با سازوکار ضمانت بانکی یا اعتبار اسنادی و تسویه آن حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان تحویل باستثنای مدت زمان مذکور برای موارد مشمول در قانون "حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی" است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها