jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۳۶۵   ۰۱ تير ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۴

نظامیان افغان با اجرای عملیات در شهرستان بلخ استان بلخ، این شهرستان را از کنترل طالبان آزاد کردند؛ در این عملیات سی و یک عضو طالبان کشته شدند.

­به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، از کابل، نظامیان افغان با اجرای عملیاتی در شهرستان بلخ استان بلخ، این شهرستان را از کنترل طالبان آزاد کردند.

فرماندهی ارتش در شمال افغانستان اعلام کرد: شهرستان بلخ استان بلخ در عملیات دوشنبه شب نظامیان افغان آزاد شد و در این عملیات سی و یک عضو طالبان کشته شدند.

سخنگوی فرماندهی ارتش در شمال افغانستان گفت: منطقه راهبردی بالاحصار بلخ نیز در اختیار نظامیان افغان قرار گرفت.

روز گذشته شهرستان‌های بلخ و چمتال و دو روز قبل شهرستان شولگره استان بلخ از کنترل دولت افغانستان خارج شد و به تصرف طالبان در آمد.

با تصرف این شهرستان‌ها، جنگ و درگیری به دروازه‌های شهر مزارشریف رسید، اما وزارت دفاع افغانستان شب گذشته از پاکسازی دروازه‌های این شهر از وجود طالبان خبر داد.
 
تعداد بازدید : 151

همزمان با تشدید درگیری‌ها در شمال افغانستان «عطا محمد نور» رییس حزب جمعیت اسلامی افغانستان برای دفاع از استان‌های شمالی فراخوان بسیج عمومی حزب جمعیت در برابر طالبان داده است.

نور از اعضای حزب جمعیت اسلامی افغانستان خواسته است برای مقابله با طالبان در استان‌های شمالی افغانستان، بسیج شوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها