jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۳۲۳   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۵۸

سخنگوی ارشد دولت ژاپن روز دوشنبه در واکنش به پیروزی «حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی» در انتخابات ریاست جمهوری ایران اظهار کرد که توکیو قصد دارد روابط دوجانبه با ایران را که از قبل دوستانه بود، تعمیق بخشد.

به گزارش جام جم آنلاین، «کاتسونوبو کاتو» روز دوشنبه طی یک کنفرانس خبری در توکیو همچنین اظهار امیدواری کرد ایران تحت نظر رئیس جمهوری منتخب به ثبات خاورمیانه کمک کند.

دبیر ارشد کابینه ژاپن گفت: ما امیدواریم که ایران نقش سازنده ای در کاهش تنش ها در خاورمیانه داشته باشد و اوضاع را تحت نظر رئیس جمهور منتخب رئیسی تثبیت کند.

کاتو گفت: با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد واردات نفت خام ژاپن از خاورمیانه وارد می شود، صلح و ثبات در منطقه برای ژاپن بسیار مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در انتخاباتی که جمعه گذشته در سراسر کشور برگزار شد، موفق به کسب بیش از ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای (۶۲ درصد آرای ماخوذه) شد و به عنوان هشتمین رئیس جمهوری ایران از سوی مردم انتخاب شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر