jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۳۱۴   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۲

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی:

مذاکرات وین با وقفه برگزار خواهد شد

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی وین اعلام کرد به علت نشست کمیسیون مشترک برجام، مذاکرات وین با وقفه ۱۰ الی ۱۲ روز برگزار خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در توییتی در حساب کاربری خود از وقفه در گفتگو‌های وین خبر داد و این را فرصتی مناسب برای دریافت دستورالعمل‌های سیاسی از طرف پایتخت‌ها دانست.

او در توییت خود نوشت: کمیسیون مشترک برجام وقفه‌ای در گفتگو‌های وین ایجاد کرد. برای چه مدت؟ ممکن است به مدت یک هفته یا ۱۰-۱۲ روز باشد. مهم نیست، وظیفه اعضا استفاده کامل از این وقفه است تا اطمینان حاصل شود که همه شرکت کنندگان دستورالعمل‌های سیاسی را درباره موضوعات بحث برانگیز باقی مانده دریافت می‌کنند.

ساعاتی پیش از این نیز اولیانوف در توییتی دیگر درباره رسیدن به یک توافق ابراز امیدواری کرده و نوشته بود: قبول دارم که اکنون ممکن‌ها و غیرممکن‌ها (در گفتگو‌های هسته‌ ای ایران) روشن شده است. ظاهرا هیچ یک از طرفین بطور کامل به خواسته‌های خود در گفتگو‌های وین درباره برجام نخواهد رسید. اما دلایل خوبی برای این باور وجود دارد که رضایت همه طرف‌ها جلب خواهد شد.

دیروز (یک‎شنبه)، ششمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان ایران و گروه ۱+۴ (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس) و بدون حضور آمریکا به ریاست انریکه مورا، معاون نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی، در وین پایان یافت.

مقامات کشورمان در این مذاکرات، همواره بر لزوم لغو همه تحریم‌ ها علیه ایران و ایجاد سازوکاری برای تضمین ماندن آمریکا در این توافق به منظور بازگشت تهران به آن تاکید می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها