ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان میان پایه که پیش از این تا ۲۲ خرداد تعیین شده بود، برای یک بازه زمانی پنج روزه از یکم تا پنجم تیر تمدید شده است.
کد خبر: ۱۳۲۲۱۷۹
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت نام برای دانش آموزان دوره ابتدایی پایه‌های دوم تا ششم و دوره اول متوسطه پایه‌های هفتم و هشتم و دوره دوم متوسطه پایه‌های یازدهم و دوازدهم که به هر دلیل کتاب درسی خود را ثبت نام نکرده‌اند طی تاریخ‌های اعلام شده فعال خواهد شد.

امکان ثبت نام با کد ملی و اطلاعات شناسنامه‌ای دانش آموز به شرط قبولی در آن پایه تحصیلی فراهم است و پرداخت‌ها به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت irtextbook.ir انجام خواهد شد.

طبق اعلام معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تا کنون ثبت سفارش کتاب‌های درسی حدود ۹۰ درصد از دانش آموزان میان پایه ابتدایی تا متوسطه دوم انجام شده و حدود ۱۰ درصد از آمار کل این دانش آموزان برای ثبت سفارش اقدام نکرده اند.

آقای محمد علوی تبار با بیان اینکه تقریبا استان‌ها بین دو تا ۱۰ درصد ثبت سفارش کتاب‌های درسی را انجام نداده اند، یادآور شد: همه استان‌ها در این زمینه تلاش‌های زیادی انجام داده اند، اما طبق آخرین آمارها، استان‌های خوزستان ۱۸.۷، خراسان رضوی ۱۸.۵، کهگیلویه و بویراحمد ۱۴.۴، اردبیل ۱۳.۷، خراسان شمالی ۱۳.۶، آذربایجان غربی ۱۳.۶، گلستان ۱۲.۵، قم ۱۲.۳، هرمزگان ۱۲.۲، البرز ۱۱.۴، مرکزی ۱۱.۲، کرمان ۱۱.۱، فارس ۱۰.۱ درصد هنوز ثبت نام انجام نداده اند.

وی در خصوص ثبت سفارش کتب سایر پایه‌های تحصیلی نیز گفت که پس از پایان مهلت تمدید ثبت نام میان پایه‌ها بلافاصله دانش‌آموزان ورودی پایه‌های اول، هفتم و دهم می‌توانند از تاریخ ششم تیرماه، پس از ثبت نام در مدرسه با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، سفارش کتاب درسی خود را ثبت کنند.

آقای علوی تبار گفت: از اواسط شهریور فرایند توزیع کتاب‌ها از استان به مدارس صورت می‌گیرد. توزیع کتاب‌ها فقط از طریق مدارس انجام می‌گیرد و امسال به دلیل شرایط کرونایی در کشور از همکاری کتابفروشی‌ها بهره نمی‌بریم. بعد از آنکه ثبت نام‌های دانش آموزان انجام شد و آن‌ها کتاب‌های خود را در اختیار گرفتند؛ مهر ثبت سفارش تک جلدی کتاب‌ها آغاز می‌شود تا علاقه‌مندان و فرهنگیان بتوانند از این طریق کتاب‌های مدنظرشان را سفارش دهند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها