وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در بخشی از یک گفت و گو مطرح کرد که دولت جدید آمریکا باید از رویکرد دولت دونالد ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ایران استفاده کند.
کد خبر: ۱۳۲۲۱۵۲
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در بخشی از یک گفتگو با این شبکه درباره رویکردی که دولت جو بایدن باید در قبال ایران اتخاذ کند، گفت: ما اهرم فشار‌های زیادی برای این دولت بر جای گذاشتیم، یعنی هزار و خورده‌ای تحریم علیه مقامات ایران و اقتصادش. ما ائتلافی از کشور‌های خلیج فارس و دوست و متحدمان اسرائیل ایجاد کردیم، تمام کار‌ها را کردیم تا ایران را محدود کنیم و مانع در اختیار داشتن پول و منابع تمام چیز‌هایی برای آن‌ها شویم که شاهدش بودیم. شما زمانی را یادتان می‌آید که چند سال پیش چرخ دستی‌های پول نقد به ایران دادند. به این دولت اهرم فشار‌های زیادی برای اعمال فشار علیه ایرانی‌ها داده شده است.

پمپئو ادامه داد: از غنی سازی گفتید، شاهد هستید که آن‌ها جدا می‌خواهند دوباره به آمریکا فشار بیاورند تا امتیازات بیشتری پای میز مذاکره بگیرند. آن‌ها همین هفته کسی به نام ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جمهور جدیدشان انتخاب کردند.

وی در ادامه مدعی شد: رئیسی کسی نیست که با او مذاکره کنیم. این حکومت، حکومتی نیست که با آن تعامل کنیم. ما باید کارزار فشار حداکثری را به کار ببندیم تا این حکومت را مجبور کنیم رفتارش را تغییر دهد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۹ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
۰
۰
چه غلطا

نیازمندی ها