به دنبال توافق روسای جمهور آمریکا و روسیه برای بازگشت سفرا، سفیر روسیه در واشنگتن یک شنبه شب به وقت محلی وارد سفارت این کشور در آمریکا شد.
کد خبر: ۱۳۲۲۱۱۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های روسی گزارش دادند که «آناتولی آنتونوف» سفیر مسکو که یک شنبه صبح عازم واشنگتن شده بود وارد سفارت این کشور در آمریکا شده و رسما کار خود را دوباره آغاز کرده است.


به دنبال تنش در روابط آمریکا و روسیه، آنتونوف در اواسط ماه مارس گذشته برای مشورت به مسکو فراخوانده شده بود. جان سالیوان سفیر واشنگتن در مسکو نیز به همین بهانه در آوریل ۲۰۲۱ به آمریکا بازگشته بود.

خبرگزاری تاس گزارش داد که آنتونوف با ماشین رسمی سفارت وارد محوطه سفارت شده است.

به گزارش «اسپوتنیک»، وی در حین عزیمت در خصوص رابطه آمریکا و روسیه ابراز خوشبینی کرد و گفت: با حال و هوایی خوشبینانه بر اساس نتایج دیدار دو رئیس‌جمهور (پوتین و بایدن در نشست ژنو) راهی [آمریکا]می‌شوم. در انتظار کار سازنده با همکاران آمریکایی برای ایجاد روابط منصفانه و عملی هستم. فردا و در روز‌های آینده برنامه‌ها، جلسات برنامه‌ریزی شده و کار‌های زیادی وجود دارد.

خبرگزاری تاس می‌گوید که وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید حاضر نشدند درباره اینکه سفیر آمریکا چه زمانی به روسیه بازمی‌گردد به سوال خبرنگار این خبرگزاری پاسخ بدهند.

توافق بازگشت سفرای دو کشور در دیدار اخیر «جو بایدن» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور دو کشور در ژنو سوئیس اتخاذ شد.

روابط مسکو و واشنگتن طی چند سال گذشته بر سر مسائلی مثل ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، پرونده الکسی ناوالنی، تحریم‌های یکجانبه واشنگتن، بحران اوکراین و شبه جزیره کریمه دچار تنش و تیرگی شده است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها