افزایش سن، چاقی، سیگار کشیدن و فشار خون بالا خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش می دهد. رنج ناشی از تعریق شبانه می تواند نشانه ای از خطر ابتلا به این بیماری مهلک باشد.
کد خبر: ۱۳۲۲۰۴۹
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، علائم سرطان کلیهمی تواند شامل این موارد باشد: خون در ادرار (این شایع‌ترین علامت است)؛ درد ناراحت کننده در پهلو بین قسمت فوقانی شکم و کمر؛ دمای بالا، تعریق شبانه و احساس خستگی زیاد؛ لاغر شدن بدون دلیل مشخص، و وجود یک توده در ناحیه شکم، پهلو یا پشت.

علائم دیگری از این بیماری وجود دارد اگرچه برخی از آن‌ها را می‌توان به عنوان عفونت ادراری یا سنگ کلیه اشتباه گرفت. این‌ها می‌تواند شامل خستگی مفرط، کاهش اشتها و فشار خون بالا مداوم باشد.

تعریق شبانه نیز می‌تواند شاخصی از این بیماری باشد. برخی از افراد دچار درد استخوان می‌شوند؛ در مردان می‌تواند موجب تورم رگ‌های بیضه شود.

افرادی که فکر می‌کنند علائم سرطان کلیه را دارند باید به پزشک مراجعه کنند.

مرکز تحقیقات سرطان انگلیس هشدار می‌دهد که ۴۲ درصد از موارد سرطان کلیه با سبک زندگی و سایر عوامل خطر از جمله چاقی و سیگار مرتبط هستند.

تحقیقات همچنین نشان داده است که خطر ابتلاء به سرطان کلیه به ازای هر ۱۰ سانتی متر افزایش قد، ۲۳ درصد بیشتر می‌شود. همچنین این خطر در افراد دیابتی بیشتر است.

متخصصان بهداشت دقیقاً نمی‌دانند چه عواملی باعث سرطان کلیه می‌شود، با این حال عوامل ژنتیکی و محیطی می‌توانند در این امر نقش داشته باشند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها