jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۰۳۹   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۱:۰۲

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید ۱۹ بهبود می‌یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی‌شوند.

به گزارش جام جم آنلاین، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید ۱۹ بهبود می‌یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی‌شوند.

یافته‌های محققان نشان می‌دهد، کمتر از یک درصد کل بیمارانی که دچار ابتلا شدید به کووید ۱۹ می‌شوند، مجدد به آن آلوده می‌شوند.

این مطالعه نشان می‌دهد، ایمنی بدن این افراد در مقابله با بیماری می‌تواند برای ماه‌ها دوام داشته باشد.

پیش از این، دانشمندان دریافته بودند، کسانی که قبلا کرونا گرفته‌اند ۸۳ درصد کمتر خطر ابتلا به این ویروس را در مقایسه با کسانی که دارند که هرگز کرونا نداشته‌اند.

این تجزیه و تحلیل بیش از ۹ هزار بیمار را با موارد شدید مورد بررسی قرار داد و نشان داد که تنها ۰.۷ درصد پس از بهبودی مثبت بودند؛ از ۶۳ بیمار مبتلا به عفونت، تنها دو نفر در اثر ابتلای مجدد به کرونا جان باختند.

به گفته کارشناسان، افراد مبتلا به آسم و آنهایی که دخانیات مصرف می‌کنند به میزان قابل توجهی بیش از دیگران در معرض خطر هستند.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه میسوری که سرپرستی این مطالعه را برعهده داشتند، میانگین زمان عفونت مجدد برای کسانی که دوباره آزمایش مثبت داشتند را سه ماه و نیم اعلام کردند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش